• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
6 Haziran 2012 Çarşamba

'Baba' Hawkins!

Bir önceki maçtaki yenilgi Kartalları zıvanadan çıkarmış, belli! Öyle bir kamçılanmışlar ki, doping yapsalar, bu kadar hırs ve güçle mücadele edemezlerdi. Hele hele, 'Baba Hawkins!..'
'Potanın Mafya Babası!' Efes'in 'Ölüm Fermanı!'nı imzalayan adamdı. Müthiş performansla Efes'i katletti! Beşiktaş 17 asistle, organize hücum ve takım oyununun derecesini de çok güzel ispatlıyordu. 24/36 ile 66.7'lik ikilik şut yüzdesine ve dünkü 'Muhteşem Baba Hawkins'e hangi takım dayanabilirdi.
Adam adama savunmada, üzerine kim yapıştırılsa 'Yapışkanı tutmuyordu!' Onun hücumlarında, tüm Efes takımının, başı dönüp, savunma direnci kırılınca, gedikler iyice açıldı. Arroyo, Bonsu, Ersin, Erceg, Mehmet, Serhat... Kim varsa, sayıya dönüşüp, galibiyete katkıda bulundu. Efes takımı öyle bir grogi oldu ki, 'Ribauntu bile unuttu!' Düşünün, maç sonu istatistiğinde, 40-20 ile 'Tarihi bir ribaunt farkı...'
KRAL OLSAN NE YAZAR
Beşiktaş ilk 6 dakikada, rakibini şöyle bir tarttı! Sonra, 'Türkiye'nin en iyi hücum eden takımı' unvanına layık hücumlarla, Hawkins ve Arroyo ile 'Skortif Kroşe!'lerle farkı açtı. Zouros, Vujacic'den medet umsa da, bu silahı da etkisiz kıldılar. Sahadaki Kartallar, adam adama savunmalarında, öyle bir saldırıyorlardı ki, her biri adamına, çok yakın oynayıp, rahat şut ve ribaunt imkanı vermeyince, Efes'in skor yolları, tıkandı. 'NBA'in Kralı olsan, ne yazardı!' Beşiktaş'ın savunması, sert, yapışkan ve çok hareketliydi.
Efes'in hücumda, set oyunu da kötü organize oluyordu. Dış şut denemeleri, 'Boş'a kürek çekiyordu! Bonus olarak da, hücumda sürekli top kaybı yapılınca fark açıldı gitti. Hawkins'in 'Yakın savunma fiyaskosu!' sonucu, maç 3. periyotta bitti. Savunma tutmayan Hawkins de sayı makinesine dönüşüp, Efes'in işini bitirdi.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''