• $13,5787
  • €15,3757
  • 778.43
  • 1950.61
7 Ocak 2013 Pazartesi

Asist bombaları!

Kupada olmasa da, ligde son bir kaç yıldır, G.Saray uzunlarda ağır basan taraftı ama F.Bahçe kısalarla açığı fazlasıyla kapatıp, maç kazanıyordu. Bu defa sökmedi!.. Aslan 'Uzunuyla, kısasıyla' daha iyi oynayıp, Kanarya'yı yendi.
Gerçi Pondi son saniyedeki üçlüğü ile Kanarya'ya kupa şansı sunsa da, o üçlüğü atarken, onu kaçırıp, üçlüğü yedirten oyuncu olan Sancho, üzüntünün verdiği hırsla o altın vuruşu yaparak, G.Saray'ı kupaya taşıdı. F.Bahçe özellikle son periyotta iyi savunma yaparak, maça ortak olsa da, maçın geneline bakılınca, kupayı hak eden taraf G.Saray'dı.

SAVUNMA KISKACINDA
İstatistik asla yalan söylemez. G.Saray 26, F.Bahçe 11... G.Saray, F.Bahçe'yi 'Asist Bombaları!'yla imha etmiş. Tanrım tam 15 fark!.. 12'si Whalen'a, 8'i Işıl'a ait bu 26 asist, G.Saray'ın 'Organize işler!'deki başarısını sergiliyordu.
F.Bahçe'nin fark yediği anlar çok oldu. O anlar, F.Bahçe'nin tek etkili uzunu Mato'yu, G.Saray pota altında, 'Uzun Dişi Aslanlar'ın savunma kıskacında, bitirdiği ve G.Saray hücumlarında da, Whalen ile Işıl'ın 'Asist Makinesi!'ne dönüşüp, G.Saray'ın uzunlarını F.Bahçe pota altından skora taşıdığı anlardı.
G.Saray 11 üçlük, F.Bahçe 8 üçlük attı. Bu da tabii skora etki yaptı ama dediğim gibi bu kupayı, Whalen ile Işıl'ın F.Bahçe'nin kısalarına üstünlüğü ve hücumda uzunları iyi beslemeleri kazandırdı. Tabii, F.Bahçe'i iyi analiz eden Koç Ekrem Memnun'u asla unutmuyoruz. Ne de olsa, 'Zaferin planlarını yapan adam.'

<p> </p>

Mesut Özil - Vitor Pereira arasında soğuk savaş devam mı ediyor?

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri