• $16,674
  • €17,3726
  • 970.817
  • 2377.03
1 Haziran 2012 Cuma

Arroyooooo!..

Yok artık anlaşıldı, bu Arroyo'yu F.Bahçe ve G.Saray gibi Efes de imha edemiyor. Yaşı 32 ama adam sanki 22...

O kadar akılı bir oyuncu ki, hayran olmamak elde değil. Rakibin rotasyonlu baskısına, güçlü kas yapısını ekonomik kullanarak karşı koyuyor. Bu yüzden yorulmuyor. Öyle görünüyor ki, seri bitene kadar yorulmayacak.

Çünkü, topu rakip alana geçirirken, bazen hızlı, bazen çok yavaş ve kontrollü çıkıyor. Adam adama savunmayı, mükemmel stiliyle, özellikle sol eliyle topu çok iyi saklayarak, eritiyor. Üzerindeki baskıyı böyle kesiyor. Tabii, fundamental zengini olmak başka bir şey! Taktiği Ergin Hoca veriyor ama anladığım kadarıyla, saha içinde de yetkiyi 'Arroyo Usta'ya veriyor. Arroyo, oyunu iyi okuyor. Bir yandan kendi üzerindeki adam adama baskının etkisini azaltırken, diğer yandan da Efes'in savunma gediklerini dikkatle buluyor. 19 sayı ile maçın en skorer oyuncusu olan Arroyo, Kartal'ı zafere taşıyan oyuncu oldu.

Hawkins, Erceg, Serhat, Ersin, Bonsu... Tabii ki, sizler de harikaydınız ama onun hakkını eminim, siz de veriyorsunuz. Tabii, bu işlerin planlayıcısı Koç Ergin Ataman'ı böyle bir takım yarattığı için ayrıca kutluyorum.

SAVANOVİC FAKTÖRÜ

Efes'e gelince... Beşiktaş'ın Arroyo'su varsa, Efes'in de Kerem Tunçeri'si var... Kerem takımını geri kaldıkça, o kritik anlarda basket attı. Burada, Savanovic'in durumuna da özellikle değineceğim... İlk çeyrekte 12 sayı atarak, takımını skor liderliğine taşıyan Savanovic'in bençe çekilip, uzun müddet oraya tıkılması, Efes'in skorda hızını kesti. Tamam, savunmada yapamadıkları vardı ama hücumda onun yaptıklan yapılamadığı için işler bu kadar aksadı. O da, hızı kesilince sadece iki sayı atabildi ve 14 sayı ile maçı tamamladı.

Güçlü hakemler, final serisinde başanyla görev yapıyor. Dün de maçı genelde iyi yönettiler. Yalnız, faullere biraz dikkat! 'Centilmenlik dışı mı', 'centilmenlik içi mi?'

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...