• $15,5996
  • €16,3426
  • 914.73
  • 2390.79
16 Haziran 2013 Pazar

Al Ergin Ataman’ı kazan şampiyonluğu

Şimdi burada ilk kutlayacağım adam, Koç Ergin Ataman’dır. Nereye gitse şampiyonluğu da yanında götürüyor. Sanki çantasına tıkmış, oradan oraya taşıyor. Yani, “Al Ataman’ı, kazan şampiyonluğu.” 
Tabii ki Ataman’a destek olan, her imkânı veren Başkan Ünal Aysal, Koordinatör Lutfi Arıboğan’ı unutur muyuz? Ancak sadece imkân sağlamakla olmadığını da biliyoruz. En pahalı transferleri yapıp, hüsrana uğrayanları da unutmuyoruz. Bu nedenle doğru koç seçimi, koçun yaptığı doğru transferler, bir takımı şampiyonluğa ulaştırır tezini savunmaya da bu fırsatla devam ediyoruz. 
Bu maçta G.Saray baştan sona Banvit’i ezdi geçti. Her maçta, bir kahraman çıkıyor Cim-Bom’da. Dünün Aslan Kral’ı da Cenk Akyol’du. 2/3 ikilik, 6/9 üçlük performansıyla, öldürücü 22 sayı atıp, rakibi çökertti. G.Saray’ın şampiyonluğunda önemli bir imza attı. 10/25 ile 40’lık bir üçlük yüzde olsa da üçlükler her zaman G.Saray’ın rakibi imha eden tarafı olarak ortaya çıktı. Ya!.. Ne anlatıyoruz bunları. Geç bunları be adam!.. Gençliğine dön... 
Evet, şampiyon Cim-Bom beni gençliğime götürdü, bu şampiyonlukla. Onları şampiyonluk yollarında unutmuştuk adeta. Bir zamanların potada ‘Efsane G.Saray’ı uzuuun yıllardır ortada yoktu. Tam 23 yıl önceydi, son şampiyonluk. O zamanlar ben de gençtim. Yazıyordum. Çok şükür ki son şampiyonluğunu da yazmak nasip oldu, Potanın Aslanı’nın. 
Ergin Ataman geçen yıl Beşiktaş camiasını ayağa kaldırmıştı, bu yıl da 23 yıl sonra şampiyonluğa ulaştırıp, G.Saray camiasını ayağa kaldırdı. Şampiyonluk Kaldıracı N’olacak! 

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı