• $13,4256
  • €15,1682
  • 789.827
  • 2014.21
18 Mayıs 2012 Cuma

5 biyonik Kartal

Arroyo, Hawkins, Serhat, Erceg ve Ersin... Bu nasıl, güç. Bu nasıl performans. Bravo da, Bravo!
Oyunun çok büyük bölümünde canla başla savaştılar! Savunma ve hücumda mükemmeldiler. Üstelik, bençi güçlü G.Saray'ın 'oyuncu rotasyonu' ile 'taze gücü'ne karşı da, yorulmadan karşı koyarak, bitmez-tükenmez enerjileriyle, başardılar. 3 saniye oynayan Barış ve 4 saniye oyunda kalan Kartal bile anlık görevlerini aksatmadılar. Mehmet ve Kemp'i de unutmuyoruz tabii ama bu '5 biyonik Kartal'a da şapka çıkarıyoruz.
41-30 ile rakibe 11 ribaund fark atan 'sahadaki aslanlar' bu ribaundları skora yansıtamayarak, kendilerine destek için yırtınan 'tribündeki aslanlar'a layık olamadılar' Onları fena halde üzdüler. Bu 41 ribaundun 19'u, hücum ribaunduydu. Boş boş şutlardan sonra, 'armut gibi toplayıp' dikkatsizce yeni şutlar olarak salladılar. Tabii defalarca tutturamadılar. 17/36 ile 47.2'lik ikilik, 9/28 ile 32.1'lik üç sayı yüzdesi, her şeyi ispatlıyordu.
SAVUNMA KALKANI!..
İlk iki periyotta, Göksenin'in mükemmel performansı olmasa, 'Aslan'ın hali haraptı'. Göksenin, hem savunmada Arroyo'ya yaptığı baskı ile çok gayretliydi hem de hücumda çok skorerdi (12). Beşiktaş ise 12.04'te oyunda hiçbir şey yapmadan faulleri üçleyip kenara alınan Bonsu'dan mahrum, Hawkins (12) ve Erceg (8) ile skorda kopmadan, ilk iki periyotu kafa kafaya  götürdü.
Beşiktaş 3. periyotun ilk 3 dakikası içinde, adam adama savunmasında çok etkili olarak G.Saray'a, top kayıpları yaptırıp, tek sayı attırmadı. Erceg ve Hawkins ile de mükemmel hücum ederek 10 sayı birden kaydetti. Bu da 40-49 ile 9 farkı getirdi. Arroyo savunmadaki başarısını, hücumda sürekli boş atarak gölgelemese, fark daha açılırdı. Son periyotta G.Saray'ın farkı kapatma savaşı, Beşiktaş'ın Biyonik Kartal 5'lisi!'nin 'savunma kalkanı'na takılınca Siyah-Beyazlılar kazandı. Tabii, bu başarının planlayıcısı Ergin Hoca'ya da alkııışşş!..


<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında