• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
04 Ocak 2011 Salı

41 kere maşallah!

İlk 2 periyotta takımlar birbirlerinin pota altını çok iyi kullandı. Ancak Efes, bu açıdan F.Bahçe'ye göre çok daha mükemmeldi. 13/18 ile 72,2'lik ikilik şut yüzdesinin yüzde 90'dan fazlası, pota altı basketi idi. Kerem Gönlüm ve Vujcic 4/5 ile F.Bahçe pota altından seri üretim yapınca, Efes skoru hep önde götürdü. F.Bahçe'de ise Efes pota altını en iyi kullanan oyuncu, son maçlarda form grafiği tavana vuran Kaya idi. 5/7 ile ne zaman yüklense, basketi yazıverdi. İki takım da dış şut özürlüydü. F.Bahçe dün sözleşme imzalattığı Jasikevicius'u işler kötü seyrederken 9.22'de oyuna aldı.

FENER'İN KELEPÇESİ
F.Bahçe 22. dakikaya girilirken, Kaya'nın pota altından attığı basketle Efes'i 41-41 ile yakaladı. Bundan sonra maç sonuna kadar yaptığı mücadele ve özellikle son periyottaki muhteşem performans ile '41 kere maşallah!' dedirtti.
F.Bahçe son 2 periyotta, savunma kelepçesini Efes'e taktı! Özellikle, ilk yarıda koridora dönen çember altı savunmasındaki gedikleri büyük oranda kapattı. Efes'in uzunları rahat şut imkanı bulamadı. Bu da üç sayı denemelerinde boş şut kullanmalarına neden oldu. Maç sonunda 5/24 ile 20.8'lik üç sayı yüzdesi, durumun vahametini ortaya koyuyordu.

<p>CHP’nin yayın organı Halk TV’de program sunan Özlem Gürses MHP lideri Devlet Bahçeli&

Sağlık Bakanlığından Halk TV sunucusu Özlem Gürses'e yalanlama: Öyle bir personelimiz yok

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rusya'da binlerce kişi sokaklara döküldü!

MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi denize indi