• $7,4391
  • €9,0176
  • 420.607
  • 1470.65
23 Kasım 2010 Salı

CHP'li aydınlar görev başına!

Atılgan Bayar
Atılgan Bayar
YAZARIN SAYFASI

Yok artık, söyleyecek başka bir şey bulamıyorum... Madem dindar iktidarın İstanbul Kültür Başkenti Ajansı, İslamiyet'e ve bütün değerlerine hakaret eden Nobel'li yazar Naipaul ile Türk yazarlarını yan yana oturmaya çağırıyor...
Madem İslamcı aydınlar değil ama (Cihan Aktaş müstesna), zamanın CHP'li Belediyesinin Kültür İşleri Daire Başkanı Hilmi Yavuz 'Ben protesto ediyorum' diye açıklama yapıp, 'Hazreti Muhammed'e hakaret eden karikatüristi de davet ederseniz katılırım' diye dalgasını geçiyor...
Madem Eyüp Can gibi, 'İslami kimlikten geliş'i temsil eden yerli oryantalistler Hilmi Yavuz'a çıkışıyor ve 'sindirim' teklif edebiliyorsa...
Ben de... Oryantalist zihniyeti deşifre etmek, bu ülkenin kültürünü ve İslam'ı savunmak için Atatürkçü aydınları göreve çağırıyorum.
Kendisini 'dindar zanneden' bir tür aydın, kafayı yemiş ve İslam'a hakaret eden bir yazarı, derin bir kompleksle ağırlamak  istiyor olabilir.
Hiç olmazsa, Atatürkçü aydınlar bu saçmalığı protesto edip,  o yemeğe katılmasın da; oryantalist ve sömürgeci zihniyete karşı bu topraklarda İslam'ı ve kültürümüzü savunan birilerinin her zaman var olacağını göstersinler.
CHP'li aydınlardan bir ses bekliyorum... Çünkü  İstanbul 2010 Kültür Başkenti Ajansı, kimliğimizi ve dinimizi savunmanın 'İslamcı entelektüeller'e bırakılamayacak kadar önemli olduğunu gözümüze kadar soktu.
...
Önce Cumhuriyetçi aydınlara kafayı yedirmeye çalıştılar Türkiye'de... Bir kısmı ulusçu olmanın nesini beğenmiyorlarsa, ulusalcı olup, bu milletin bütün değerlerinden nefret eder hale geldiler.
Şimdi de muhafazakar aydınların genleri dağılıyor... Müslümanların tümüne birden hakaret eden biriyle 'tartışma'yı önerecek hale gelmişler.
....
Hakaret ile aynı masaya oturmak... Empati manyağı olup, sempati evresine geçmek demektir.
Bu da böyle bilinsin.

<p>Peki, önümüzdeki günlerde Paşinyan'ı neler bekliyor?  Azerbaycan-Ermenistan hattında neler yaşanı

İskender füzesi iddiasının sebebi ne?

Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi 1 milyon ziyaretçi ağırladı

Mavi vatan nöbetinde geçen yıl 12 bin 655 hayat kurtarıldı

Bakan Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu