• $9,278
  • €10,8188
  • 532.539
  • 1430.69
6 Mayıs 2013 Pazartesi

Yenilmez Fatih Terim

İlk kez 1996'da Galatasaray'ın başına geçti Fatih Terim. O günden beri aralıklarla 8 sezon Galatasaray kulübesinde yerini aldı Fatih Hoca. Bu 8 sezonun 6'sını şampiyon olarak göğüsledi.

İlk dört şampiyonluğunu kendi elleriyle kurduğu, deyim yerindeyse kendi büyüttüğü oyuncularla kazandı Terim. Ta genç milli takımdan tanıdığı oyuncuların içine Taffarel, Popescu, Hagi gibi ustaları harmanlamış, ligin ve Avrupa'nın tozunu atmıştı hoca. Ardından yaşadığı Fiorentina, Milan ve iki Galatasaray sezonları pek iç açıcı geçmemişti. Sonra 2008 Avrupa Şampiyonası'nda milli takımla yarı final oynadı. Biraz sessizlik ve muhteşem bir dönüş; Süper Lig'de duble ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final...

Üstelik bu kez bir "takım"ı değil, pahalı bir projeyi, neredeyse hiçbir çatlak sese mahal vermeden şampiyon yaptı tecrübeli hoca. Daha doğrusu, başka bir teknik direktörün elinde kolaylıkla akordu bozulacak bir yıldızlar topluluğunu bir arada oynatmak, onları hedefe kanalize edebilmek ve başarmak ancak Terim'in ve Terim kalibresindeki hocaların maharetidir demek gerekir.

SENEYE ÖNDE BİTİRİR!

Ne mutlu Galatasaray taraftarına... Bu sezon hem ligi kazandılar, hem Avrupa'da Nisan ayını gördüler, hem de dünya çapında yıldızları; Drogba'yı, Hamit'i, Sneijder'i, Selçuk'u, Burak'ı, Muslera'yı kendi takımlarının formasıyla alkışlama şansını buldular. Galatasaray'ın Terim yönetiminde ve mevcut kadrosuyla seneye de ligi önde bitirmesi işten bile değil, bundan iyisi Avrupa'da mayıs ayını görmek olacak sadece.

Tekrar tebrikler Galatasaray, tebrikler Fatih Hoca!

 

<p>Kamyonet sürücüsü hızını alamadı. Direksiyon  hâkimiyetini kaybetti. Bir anda devrilen kamyonetin

Yokuştan aşağı inerken devrildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Ekim 2021)

''Her an her yerde yeni bir salgın patlak verebilir'' Korkutan uyarı

Edirne'de yoğun sis etkili oluyor