• $9,26
  • €10,8092
  • 531.75
  • 1432.8
24 Nisan 2013 Çarşamba

Sıkıntının bedeli

F.Bahçe pazar günü itibariyle Türkiye Süper Ligi'ni kazanma iddiasına veda etti. Maçın ardından ise bütün ihale "arzulu" oynamayan futbolculara kaldı.

Dün, takım her şeyi kazanabilecekken ortalığı tozpembeye boyayanlar, yarın Benfica maçından çıkacak olası bir kötü sonuçla kılıçları çekecekler.

Oysa takımın sezon başından beri ligde taraftarına keyif verdiği maç sayısı bir elin parmaklarını geçmedi. Ligde oynadıkları futbolla şampiyon olma şansları, sadece ve sadece G.Saray'ın vahim bir düşüş yaşaması ile söz konusuydu. Ona gerek kalmadan G.Birliği can çekişen takımın Süper Lig fişini çekiverdi.

UEFA'da ilerlenirken içerideki Plzen ve Bate Borisov maçlarıyla deplasmandaki Lazio maçını bütün Türkiye diken üstünde seyretti. O öve öve bitirilemeyen takım savunması rakipleri Volkan'la burun buruna bırakırken, o maçlar kaybedilse kimse şaşırmayacakken, öldük öldük dirildik konulu başlıklar atılırken bile tozpembeydi etraf... Turlar geçilmişti ve konu kapanmıştı.

Başarı geldikçe sorunlar halının altına süpürüldü tek tek. Sahada yürüseler de, maç kaybettirseler de Bekir'e, Egemen'e, Selçuk'a, Baroni'ye ve hatta Kuyt'a gösterilen sabrın onda birinin neden Stoch'u ve Krasic'i kazanmak için gösterilmediği sorulmadı... Ligin ilk yarısında Alex'in veliahtı olan Sezer Öztürk'ün nerede olduğunu bilen var mı? Sezona girerken Ziegler'in neden gönderildiğini, sonra neden geri alındığını bilen? Emre Belözoğlu'nun zorunlu Madrid tatili ve sonrasında geri dönüşüyle ilgili yönetimden "mantıklı" bir açıklama duyan? "Pasa dayalı kontrol futbolu" oynamak istediğini belirten takımın bunu Bekir'le, Egemen'le, Yobo'yla nasıl yapacağını soran?

Krasic, Stoch, Webo, Kuyt, Sow ve Semih'e sahip olan bir takımın nasıl olup da karşı kaleye bu kadar nadir gittiğini sorgulayan?

DOKUNULMAZ OLUR

Bu ve benzeri sorular yüzünden Benfica serisi şimdi çok ama çok daha önemli. Ezeli rakibinin zamanında Bologna, Dortmund, Mallorca, Leeds ve Arsenal'i geçerek uzandığı kupayı almak için önünde üç tane maç var kulübün. 3 Temmuz'u da, bu sezon kaçan şampiyonluğu da, heykeli dikilip gönderilen futbolcuyu da temize çekmek için üç tane maç oynayacaklar. 

Kupayı kazanırlarsa kulüp rahatlayacak, taraftar rahatlayacak, Aykut Kocaman da tıpkı Terim gibi "dokunulmazlar" arasına girecek. Hayat başka türlü olacak 16 Mayıs sabahı; yukarıdaki soruların müsebbiplerinden bahsetmeyecek, cevaplarını aramayacağız.

Lakin Avrupa Ligi'ni kazansalar da kaybetseler de, yıllar sonra bu sezonu "ömrümüzün en sıkıcı F.Bahçe'sini seyrettik" diye hatırlayacağız... Bu kadar sıkıcı olabilmek için milyonlarca euro para harcamış olmak ise yönetim başarısıdır.

Avrupa kupası kazanıp da taraftarının hepsini mutlu edememek, muhtemelen yine F.Bahçe'ye özgü bir durum olacaktır.

<p>Bu görüntüler Dışişleri Bakanı  Çavuşoğlu'nun ailesine ait değil gazeteci Barış Yarkadaş'ın buna

CHP'nin çamur at stratejisi

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor