• $17,9361
  • €18,2894
  • 1016.5
  • 2980
8 Kasım 2012 Perşembe

Zaferin sırları...

Dün geceden önce Galatasaray'ın Devler Ligi'ndeki performansı çelişikti. İlk 3 maçta Şampiyonlar Ligi'nde topa sahip olma bağlamında 'topa sahip olmanın evrensel efendisi Barça'dan sonra 2. sırada Galatasaray vardı. Aynı zamanda bu sezon Devler Ligi'nde rakiplere ceza sahası içinden en çok şut imkanı veren takımda Galatasaray'dı.
Ama Galatasaray'ın büyük avantajı '2012 model Taffarelkudreti'nde bir kalecisi olması. Muslera'nın maçın hemen başındaki kurtarışları zamanında Fatih Terim'in en büyük baş ağrısı olan 'Yapma Hayrettin yapma, daha kadroları bile saymadım'ın anti-tezi tadındaydı! Ne de olsa 1 yıl önce Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu, Muslera'yı boşuna dünyanın faal en iyi 6. kalecisi seçmedi!
'CASCARİNO' BURAK
Ben dahil tüm futbol yorumcularının 'İyi ama kafa vuruşları bir Hakan Şükür değil!' diye zaman zaman eleştirdiği Burak adeta 'Hakan Şükür + TonyCascarino kudreti'nde bir kafa golüne imza attı. İlk yarıda gol öncesinde de sonrasında Galatasaray 'Total Kontrol' futbolu oynadı. Hem topa hem de tempoya hakim oldu.
HAMİT-SELÇUK-RİERA
Ancak 2. yarıyamaalesef Galatasaray ilk yarıdaki kadar 'total kontrol modu'nda başlayamadı. Cluj'un 'kontra atağın kontrası' tuzağına düşen geri 4'lünün hatasında Muslera'nın bile yapabileceği hiçbir şey yoktu.
Neyse ki Hamit, Bayern'e ilk gittiği yılları hatırlatan bir 'oyun zekası-top tekniği harmanı'yla adeta yoktan bir gol var etti. Selçuk İnan da Fabregas'a bile kramponunu ters giydirecek bir ara pasla 'gol yoldaşı' Burak'ın hat-trick'ini tamamlamasını sağladı.
BENİTEZ'İ ÇINLATTI
Galatasaray'ın gizli kahramanı ise solbeke geçtiğinden beri hayatının maçını oynayan Riera'ydı. 45 ve 58. dakikalardaki kritik müdahale ve kilit kademeleri Benitez'in kulaklarını fena halde çınlattı! Liverpool'da sol bekte oynamayı reddettiği için kızağa çekilen Riera dün gece Hakan Ünsal-Ergün Pembe standardındaydı.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Bayiden 3 milyon TL'ye sıfır lüks cip aldı hayatının şokunu yaşadı

Bakan Soylu paylaştı! Daha önce hiç böyle görmediniz

Parmaklarınız sizi ele veriyor! İşte kişiliğinizi ortaya çıkarılabilecek gizli gerçekler