• $12,8235
  • €14,4967
  • 735.098
  • 1808.79
6 Nisan 2014 Pazar

Yarım porsiyon Oğuzhan yetti

Bu maçın ilk 11’i başta olmak üzere Slaven Biliç’in bu sezon yaptığı hatalar için hafifletici sebepler bulabiliriz: Beşiktaş’ın kendi mabedinde oynamaması bir yana, sezon başından beri kadrodaki 52. sakatlığın yaşanması diğer yana… 2009’daki son şampiyonluk sezonu dâhil son 5 yıldır Beşiktaş’ın en büyük sıkıntısı, bu aşırı derecede çok yaşanan sakatlıklar. Bunun sebebini antrenman metotlarında aramak öküzün altında buzağı aramak gibi olur çünkü son 5 yılda Beşiktaş’ta 6 ayrı teknik adam görev yaptı, hepsinin döneminin tek ortak noktası bu aşırı derecede çok olan sakatlıklardı.

Keşke İnönü’deki son maçtan sonra sahanın kaliteli çim zemini, aynen sökülüp Nevzat Demir Tesisleri’ne monte edilseydi! Böylece 2004-2012 yılları arasında Beşiktaş’a 8 yılda 80 yıllık zarar veren yönet(emey)icilerin en büyük zararlarından olan “antrenman zemini yenilemeyi masraf olarak gören zihniyetsizlik” biraz olsun telafi edilebilirdi!

Eldeki malzemeden belki daha iyi bir ilk 11 çıkabilirdi. Ancak eldeki malzeme bu ve Biliç’in takdiri de böyleydi. Kreatif açıdan bu kadar eksik bir ilk 11’le gömülerek savunma yapan Kayseri’ye karşı en net fırsatlar daha çok Kayseri savunmasının hatalarından gelebilirdi ki öyle de oldu. Almeida savunma hatasını çok iyi sezdi ve hızlı bir kafa pasıyla akıl dolu bir asist yaptı. Haftalardır standardının çok altında kalan Olcay’ın aşırtması da gerçek Olcay’ı hatırlatan cinsten bir çabuk düşünüp- uygulama örneğiydi.
İkinci golde ise bir Oğuzhan klasiği izledik. Oğuzhan, Hollanda ve Arsenal altyapısı tedrisatından geçmiş bir oyuncu olarak pozisyonlarda topu ayağına alır almaz “Saldırın Tellioğulları modu”nda 5. vitese takıp dripling zorlamıyor. “Araştırmacı dripling” yaparken tüm opsiyonları hesaplıyor. Attığı golde de “patlama hızı”nı son ana sakladı, pozisyonu zorlamadı. Sağından ve solundan gelen takım arkadaşlarının hamlelerini hesapladı ve onların çapraz koşuları sayesinde pas feyki atıp çok güzel bir şut çıkardı.

Son anlarda yenilen gol ise klasik “Beşiktaş futbol kanseri”. Seneye bu illeti çözmenin en kestirme yolu daha iyi bir kadro kurmaktan geçiyor.

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor