• $8,183
  • €9,7469
  • 457.34
  • 1393.24
02 Şubat 2014 Pazar

Yanal'ı "Yanal taktiğiyle" yenmek

İlk 45 dakika sonunda sahanın en hızlı koşan ismi Hürriyet, en çok koşan ismi de Holmen'di. Ancak belirleyici olan "topu en hızlı ve en çok koşturan" Caner oldu. Caner hakkındaki genel kanı ortalarındaki kavisler gibi futbol fikri açısından dönüyorlar!Şakası yok, son 3 ayda Caner'i başta Liverpool 3 ayrı iddialı Premier Lig ekibi istedi. Caner'in bu noktaya gelmesi büyük bir başarı, bunda da kilit rolde Ersun Yanal var.
İlk yarıda Eskişehirspor'un olumlu anlamda en belirleyici ismi Boffin de "Ersun Yanal" yapımı bir oyuncu. Geçen sezon başta UEFA Avrupa Ligi'nde Marsilya maçındaki büyük hatası olmak üzere pek de güven vermeyen Boffin, 5 yıl önceki Trabzon - Maastricht maçından bu yanabambaşka bir kaleciye dönüştü. Yanal'ın ısrar edip Eskişehir'e kazandırdığı 26 yaşındaki Boffin ilk yarıda Yanal'ın yönettiği Fenerbahçe'nin en büyük kâbusu oldu.
Diğer yandan Ertuğrul Sağlam hoca tıpkı Bursa'daki gibi karpuz kabuğundan gemi yaratırcasına Bienvenu'ye gol attırmayı başardı. 28. dakikada Bienvenu'nün attığı gol, Young Boys'tayken Fenerbahçe'ye attığı golün pozisyon açısından bir benzeriydi. O Young Boys maçında "Bienvenuzede" olan Fenerbahçe stoper tandemi, güven vermeyen, kontrataklarda kırılgan bir tandemdi. Bu sezon başından itibaren Fenerbahçe savunmasının en az kırılgan öğesi, en sert kayası olan Bruno Alves, Türkiye'ye geldiğinden beri ilk kez böyle bariz bir kademe-top karşılama kombinasyonu hatası yaptı.
İkinci yarıda Fenerbahçe yine iyi pas yaptı. Ancak hem Webo, hem de Emenike olmayınca hangi mevkide olursa olsun sürekli alan değiştirerek oynayan Sow'un da etkisiyle pas hedefleri karmaşıklaştı. Dakikalar 76'yı gösterdiğinde Fenerbahçe, ligin en iyi pas yapan ekiplerinden olan rakibine karşı üstelik de ligin en zor deplasmanlarından birinde Eskişehir'den 100 fazla isabetli pas yapmıştı. Ancak aynı anda sahada 4 merkez orta sahanın olmasının da etkisiyle pas hedeflerinin Arap saçına dönmesinin yanı sıra Caner'in 2. yarıda ilk yarıdaki kadar etkili olamaması hesapları bozdu. Ertuğrul Sağlam'ın Necati-Kamara hamleleri 3 puanı Eskişehir'e getirdi. Maçı 2-1'e getiren golde Erkan'ın ters kanattan ters ayak plasesi çok iyiydi ama Volkan da Erkan'ın en iyi yaptığı vuruşun bu olduğunu hesaplayıp daha iyi yer tutabilirdi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü