• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Ocak 2014 Salı

Webo yokken 'Webo golü' kurtardı

Futbolun evrensel kuralı: Form geçici, klas kalıcı. Hleb'in ilk maçı ilk asisti. Aynı pozisyonda asist yapmak yerine "Kral olacağım" diye şut kasan yüzlerce harcanmış Türk yeteneğin sonradan düştüğü hal ortada.Fenerbahçe savunmasının zincirleme hatası da çok net ortada. Ancak golden önce ofsayt var mı? Ya da daha doğrusu sahadaki 6 hakem neden var? Türkiye'de başka meslekte önemli hata yapınca insanın başına gelmeyen kalmaz, hakemsen aynen devam! Hem de 6'sı birden! Alves'in maçı 1-1'e getiren golü de ayrı bir ofsayt muammasıydı. Eğer Alves'ten sonra topa dokunmaya çalışıp dokunamayan oyuncu rakip kalecinin hamlesini engelliyorsa ofsayt, yoksa değil. Ama zaten sahadaki 6'lı hakem heyeti için bu soru ve cevabı doktora hakemlik seviyesi kadar uzak.
Peki, ilk yarıda hakemlerden daha kötüsü var mıydı? İlk 45'te en büyük rakipleri Meireles'ti. Portekizli ilk yarının en çok koşan oyuncusu olduysa sebebi gayretinden çok hücumda ve savunmada bir türlü doğru pozisyonu zamanında alamayıp telafi etmek için ekstra koşmasındandı. Kâğıt üzerinde ve Fenerbahçe öncesi kariyerinde Meireles saf kalite-yetenek açısından Baroni'den daha üstün bir oyuncu ancak dün gece ilk yarıdaki performansı Baroni'ninkinin bile altındaydı.
Dünkü Baroni ve Meireles'e sebep yabancı sınırı nedeniylemi Webo kadroya alınmadı? Yoksa Webo'nun oynamasına engel bir sakatlığı mı vardı? Eğer Webo son 15 dakika dahi oynayacak kadar fizik kondisyon açısından fitse mutlaka ilk 18'de yer almalı. Egemen'in galibiyet golüne bakarsak bu daha da belirginleşiyor. Golden önce Egemen önce Webo'vari bir kafa pası verdi sonra Webo tarzı ribaunttan tek vuruş ile 3 puanı getiren golü attı.
Sonuç olarak 1 duran top, 1 karambol golüyle gelen 3 puan. İlk devredeki Konya maçına göre sonuç iyi ama sezonun ilk yarısındaki standart organize ataklar ve baskının olmaması Fenerbahçe adına kötü. Yine de sahanın en kötüsü iki takım lehine aleyhine bir sürü hata yapan hakem 6'lısı ya da 6'da 0'ı!

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!