• $16,1577
  • €17,3334
  • 967.69
  • 2375
1 Ekim 2012 Pazartesi

Uyumsuzluk sorunu

Trabzon iki hücuma dönük merkez orta saha Sapara ve Soner'le başladı maça. Ancak ilk yarıda rakip kaleye tek şut dahi atamadı! Bunun ana sebebi, uzun yıllardır Trabzon 'takım hücumu'nun ilk kez bu kadar senkronizasyondan uzak olması. Özellikle ilk 45'te bazı oyuncular sanki takım arkadaşı değil de rakip oyuncularmış edasıyla birbirlerini bozdular. 14. dakikada Olcan topla çıkan Mersin savunmasının üstüne depar atarken elini kaldırıp 'Hadi pres yapalım' dedi. Ama kimse oralı olmayınca Trabzon 1 dakika sonra golü yedi.
Golden hemen sonra ilk etkili hücum presini yaptı Bordo-Mavililer. Özellikle 20'den sonra 3'lü sıkıştırmalar denediler. Ancak, Nurullah Sağlam oyunun durduğu her anı devre arası gibi değerlendirdi ve oyunlarına verdiği mikro taktiklerle Trabzon'un presini aşmayı başardı.
Mersin ilk yarıda ev sahibiymiş gibi oynadı, topa daha çok sahip olup, Trabzon'a tek gol pozisyonu dahi vermedi. Culio'yu bir zamanlar Şenol Güneş'in Jaja'yı kullandığı gibi kullanan Nurullah Sağlam, Trabzon kalesinde birçok tehlike yaşattı. Trabzon ise 24. dakikada kafa golleriyle dünyaca meşhur olan 1.96'lık Janko'ya ilk ortayı yapabildi. 45. dakikada Trabzon orta sahasında oyun kurmakla en az görevli oyuncu olan Zokora'nın kanattaki Janko'ya yerden 40 metrelik pas denemesi Trabzon'un ilk yarıdaki ofansif kısırlığının en acı göstergesiydi.

ZEMİN Mİ, RAKİP Mİ?
İkinci yarının başında ise sanki sadece Zokora oyundan çıkıp yerine Alanzinho girmiş gibi değil de 11 oyuncusu da değişmiş gibi başladı Trabzonspor. Soner'in beraberlik golündeki muhteşem plasesi, Şota'nın vuruş zekasını hatırlattı. Olcan'ın 79'da karşı karşıya kaçırdığı pozisyon ise F.Bahçe maçını! Zaten 2. yarı, Trabzon'un tüm kadro çelişkilerini yansıtan cinstendi. Sapara ve Soner'in yanında Alanzinho 3. hücuma dönük oyun kurucu olarak yer alsa da yine Şenol Güneş'in idealindeki pas trafiği olmadı! Evet, zemin Şenol Güneş'in idealindeki pas futbolunu oynamaya elverişli değil ama rakip Mersin İdman Yurdu bu zemine rağmen 89. dakikada Trabzon'dan 70 fazla isabetli pas yapmıştı!

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti