• $9,5212
  • €11,094
  • 546.527
  • 1455.42
4 Kasım 2013 Pazartesi

Uyumsuz enerji, enerji değildir!

Rakibin 2.5 katı isabetli pas yaptığınız maçı nasıl kazanamazsınız?Ofansif açıdan ne kadar güzel oynarsanız oynayın, eğer modern futbolda 3. alanda basit oynamazsanız maalesef 90 dakikada 17 şut çekip gol bulamayabilirsiniz. Misal 16. dakikadaki Oğuzhan’ın dripling resitali ve 3 oyuncuyu çarşıya yolladığı pozisyon! Ozzy, rakipleri insan değilmiş de sanki antrenman kukasıymış gibi herkesi çalıma dizdi. İşin aslı dizmek zorunda kaldı!

Tabii ki kendi yaş grubundaki Türk oyuncular arasında Ozzy’nindripling özelliği çok üst düzeyde kalıyor. Hollanda Türkü bu özel yetenek, Wenger dönemi Arsenal altyapısında yetişmiş her oyuncu gibi 1 rakibini eksilttikten sonra kafasını kaldırıp asist yapmayıhedefliyor. Ancak rakiplerini eksiltmesine rağmen boşa kaçan arkadaşı olmayınca driplinge devam etmek zorunda kalıyor, hatta 2 metreden gol bile kaçırabiliyor!
Çünkü önündeki 4’lü birbiriyle aynı futbol dilini konuşmuyor. Gökhan Töre’nin aklı sürekli çizgiden asist yapmakta. Onun 1 numaralı asist opsiyonu Almeida topu ya kafasına ya da sol ayağına bekliyor. Beklediği top gelmeyince de sıkılıp aslında ona yapılması gereken ortaları hiç kimsenin olmadığı yere yapıyor, maaşı akla gelince iyice delirtiyor!
Türkiye’ye geldiğinde 10 numaradan çok bir çift yönlü merkez orta saha olan Fernandes, önündeki santrforu deplase olunca onun açtığı alanlara gol koşusu yapmıyor. Soldaki Olcay ise ilk yarının en çok koşan ismi. Ama her yerde her şeyi yapmak isterken hırsına yenik düşüp hiçbir şeyi geçen sezonki kadar efektif yapamıyor!
Top rakibe geçtiğinde ise ilk 4 haftada 4 galibiyetin anahtarı olan kolektif hücum pres yerini saman alevi misali bireysel dalgalanmalara bırakmış durumda. Zaman zaman Almeidaya da Olcay prese kalkışıyor amaonlara en yakın Beşiktaş futbolcusu minimum 20 metre uzakta kalıyor! 

KERİM FREI DAHA ÖNCE GİRMELİYDİ!

Bir başka mesele de Beşiktaş kadrosundaki en iyi önliberonun da en iyi sağ bekin de Atiba olması. O yüzden ilk 45 sonu değişikliği tamamen çelişki oldu. Hâlbuki devre arasında Atiba’nın yerini değiştirecek değişikliktense Almeida maskesiyle oynayan Güiza yerine Eneramo enerjisi lazımdı. Biliç 4’te 4’ten sonra takımı “enerji farkı”yla Iron Maiden’a benzetmişti. Toparlanmak adına yeni enerji kaynağı ise aslında bizzat Londra’dan gelen Kerim Frei’da saklıymış. Keşke daha önce girseydi! Ha bir de bu enerji formunu sekteye uğratan derbide sahaya giren kongre üyeleri, dilerim hayatınızın geri kalanını Kuzey Kutbu’nda penguen olarak yaşarsınız.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu