• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
17 Şubat 2014 Pazartesi

Üstü kalsın İlker Meral!

Türkiye'de en kıyak meslek hakemlik! Mesleğini ne kadar kötü yaparsan yap devam ediyorsun. Hatta ne kadar kötü yaparsan o kadar önün açılıyor: Mesela Cem Papila, hakemlikten sonra bir de ödül olarak TV yorumcusu bile olmuştu. Gelişmiş bir futbol ülkesinde yaşasaydı, sokakta bile futbol konuşturmazlardı!
Beşiktaş üst üste 3 maç kazandı ya, hemen teyakkuza geçti bazıları. Önce 1 haftadır Beşiktaş yönetimi, taraftar dernekleri defalarca uyarmasına rağmen uzaktan kumanda organize küfürler edilmeye çalışıldı. Neyse ki hakiki taraftar kademeye girdi anında susturdu.
Sonra daha önceki berbat hakemlik performanslarına rağmen halen hakemliğe devam ettirilen İlker Meral devreye girdi. Küfüre ben de karşıyım, sadece statta değil, metrobüste, alışverişte, ihalelerde her türlü küfre karşıyım. Tabii İlker Meral ve türevlerinin yaptığı futbolsevere küfür mahiyetinde hakemliğe de karşıyım. Dengesini kaybedince top eline çarpan Atiba'ya gösterilen sarı kart zaytung şakası değil gerçek! Çünkü birçok Türk hakemi zaytung'dan daha zaytung!
O pozisyonda Bursa'ya penaltıyı vermeyip sonrasında Ersan'ı kırmızı kart ile atmak en ağrından bir küfür gibiydi. O pozisyonda olabilecek en yanlış kararı veren İlker Meral hem taraftara hem de hakemlik müessesine açık açık küfür etti! Bu sezon birçok takımın birçok maçındaki hakemler gibi…
Zamanında Metin Tekin hakemlerden haklı olarak şikâyetçi olduğunda Süleyman Seba başkan, “Metin bu formayı giyiyorsanız icabında çıkıp hakemleri de yeneceksiniz!” demişti. Bu teknik heyet ve bu oyuncu kadrosu Süleyman Seba-Metin Tekin yıllarını hatırlatan cinsten. 10'a 11 oynarken 4 savunmaya karşı 2 kişi hücum yapıp gol atmanın başka türlü izahı zor! Almeida pek de iyi oynamadığı bir maçta golüyle bir şekilde 3 puanı kurtardı. Belki iyi oynamadı ama daha önceki sezonlardan farklı olarak hırsı, çabası takdire şayandı. Sanırım bu hırs biraz da kolektif hırstan kaynaklanıyor. Cesaret gibi hırs da bulaşıcı. Gökhan Töre, Veli, Olcay, Atiba, sonradan giren Necip başta olmak üzere oyuncuların kolektif hırsı maçı kazandırdı. Pedro yine en kritik andaki en kritik müdahalesiyle “Gökhan Keskin reloaded” tadındaydı. Dany de 2 maçtır hiç fena oynamıyor. Başta ben, transferine burun kıvıranlar hakkını verelim; hırsına, emeğine ayıp etmeyelim!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı