• $13,4702
  • €15,2981
  • 792.518
  • 2011.16
8 Ağustos 2011 Pazartesi

United nanik yaptı

Wembley'deki Community Shield finali nefes kesti. Manchester City; Lescott ve Dzeko'nun golleriyle ilk yarıyı 2-0 önde kapadı. Smalling, Manchester United'ı umutlandırdı; sonra da Nani skoru eşitledi
Marx ve Engels'ın en önemli eserlerini yazdığı endüstri devriminin başkenti Manchester'da, bir Manchester City taraftarını 'United'ı tutmakla suçlamak' mahkemelerde bile hafifletici sebepmiş! Ancak bir United kalecisinin daha ilk resmi maçında böyle büyük bir hata yaparak 'City'den gol yeme suçu'nu hafifletecek çok az şey var. Van der Sar gibi bir 'kalecilik anıtı'nın yerini doldurmak tabii ki kolay değil. Belki İspanyol kaleci De Gea sadece 20 yaşında ama Dzeko'dan yediği gol, onu bir anda 10 yaş ihtiyarlatmış olmalı. O yüzden bir an önce Beşiktaş kalecisi Cenk gibi Nietzsche okumaya başlayıp 'Öldürmeyen yara insanı gürbüzleştirir' kafasını yakalaması lazım.
BİRAZ DİKKATLİ OL DE GEA!
Aksİ takdirde daha önce Schmeichel sonrası 6 yılda 8 kaleci değiştiren United'ın yaşadığı 'kaleci öğütme sendromu'nun yeni dalgasının ilk kurbanı olabilir! Geçen sezon İspanya La Liga'nın ceza alanı dışından en çok gol yiyen kalecisi olan De Gea'nın ilk olarak en zayıf yönünü geliştirmesi gerekiyor. Çünkü İngiltere Premier Ligi'nde gollerin büyük bir kısmı bu tip uzun mesafeli şutlarla atılıyor!
İŞTE SİR ALEX FERGUSON FARKI
Ancak neyse ki Nani ve United'ın yeni gençleri, Fevzi'nin formasını içine giyen İlhan Mansız edasıyla 'De Gea'nın ilk maç acısı'nı 45 dakikada biraz olsun hafiflettiler. Zaten United maça daha iyi başlayan ekipti. Sadece ilk yarıda son vuruşlarda geçen sezonun kilit golcüsü Chicarito'nun bitiriciliğini aradılar. 25 sene önce United'a ilk geldiği yılki gibi Sir Alex Ferguson bir kez daha günü kurtarmak uğruna (Manchester City'nin aksine) geleceği ipotek ettirmiyor, yepyeni gençlerle kazanırken bir yandan da geleceğin takımını kuruyor.
BU KADAR PARAYA BÖYLE OYUN!
2. yarıda bir ara 22.5 yaş ortalaması yakalayan United'ın en 'yaşlı' oyuncusu 26 yaşındaki Ashley Young'dı. Diğer kanatta ise Nani, artık Cristiano Ronaldo'nun bile boşluğunu doldurabilecek kalibrede bir hücum silahına dönüştüğünü haykırırcasına bir 'futbol bienali' sergiledi. Ferguson'un aklında emekli olmadan önce Barcelona'yı tahtından devirmek var. Yoksa üst üste 10. kez Community Shield finalinde sahne alan United için bu maç sadece test niteliğinde. City için ise sadece bu finali kaybetmek değil; son 3 yılda transferde Premier Lig'in diğer ekiplerinin tamamına yakın bir para harcayıp bu kadar kötü oynamak 'paha biçilmez' olmalı!

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı