• $9,4706
  • €11,0094
  • 547.833
  • 1510.62
20 Ağustos 2015 Perşembe

Uçmadan da Hollandalı!

Zemin kötü. Lakin bizim adı süper olan ligimizde de geçen sezon benzer kötülükte hatta daha da kötü zeminler vardı. Geçen sezon her türlü zeminde Diego’nun özel yeteneklerinden kimsenin anlam veremediği “teknik-taktik” gerekçelerle pek faydalanamayan Fenerbahçe’de, Terraneo-Pereira Yeni Dönemi’nin en belirleyici unsuru ise Fenerbahçe’nin takım hücumu liderinin Diego olması.

Diego coşkulu, zaman zaman topu fazla ayağında tutuyor ama sürekli kafayı kaldırıp boştaki arkadaşını bir şekilde bulmayı da başarıyor. En kötü ihtimal geçen sezonkinden farklı olarak topu kolay kolay kaybetmiyor. Eskişehir galibiyetinde de kilit isim olan Diego sürekli denedi, forse etti. Diego, en verimli ofansif ortaklığı Fernandao ve ofansif bekleriyle kurdu. Genel olarak Fenerbahçe’nin en uçta oynayan 4’lüsü Pereira’nın idealindeki hücum coşkusunu sahaya yansıttı. Daha önce BATE formasıyla yine UEFA’da Fenerbahçe karşısında çok iyi performans sergileyen Atromitos kalecisi Gorbunov ise uzun süre ev sahibi ekibin en iyisi olarak skorun 0-0 devam etmesini sağladı.

Fenerbahçe’nin dün geceki eksiği ise oyuncuların hücumda gösterdiği coşkunun yarısını bile savunmada göstermemesiydi. 29’da Fernandao’nun vuruşunda Gorbunov yine kalesinde devleşti ancak bu pozisyondan yaklaşık 10 saniye sonra bu kez Atromitos kaleci Volkan’la karşı karşıya kaldı. Neyse ki Volkan, Gorbunov’a “El mi yaman bey mi yaman?” diye meydan okurcasına kritik bir kurtarışa imza attı. Ancak o pozisyon özelinde en net şekilde görüldüğü gibi Fenerbahçe’nin şu anda hücumdan savunmaya geçişi yeterince hızlı değil. Tam da bu yüzden Caner Atromitos’un ilk 45’teki 2. tehlikeli pozisyonunda ucuz kurtuldu.

2. yarıda ise Atromitos uzun süre tempoyu kendi lehine düşürdü, son 15 dakikada Brito ve Le Tallec’i oyuna sürüp hücum temposunu tazelemeye çalıştı. Ancak Le Tallec İngiltere’de dalga konusu olmasına sebep olan hız eksikliğiyle tam tersi bir etki yarattı. Fenerbahçe ise henüz % 100 hazır olmasa da uzun yıllar İngiltere liginin en kudretli golcülerinden olan Van Persie’yi sahaya sürdü. Son Dünya Kupası’nın “Uçan Hollandalı”sı bu sefer zıplamadan klas bir kafa dokunuşuyla hem perdeyi hem de turun kapısını ardına kadar açtı.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu

Dev timsah ve köpek balığı karşı karşıya gelirse...

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi