• $17,0217
  • €17,4906
  • 982.133
  • 2391.83
4 Mayıs 2014 Pazar

Üç-dört Atiba daha lazım!

Antrenmanları sürekli izleyen herkesin fikri aynı: Dün gece Oğuzhan’ın gol perdesini açan vuruşu, oyuncunun doğal yeteneklerinin en fazla % 50’si kalitesinde.

Neyse ki Oğuzhan, özel doğal yeteneklerini farkında olan ve onları geliştirmek isteyen bir teknik heyet ve futbol direktörünün yönetiminde. Oğuzhan sezon öncesi kampının ilk toplu antrenmanından beri şut çalışıyor, çalıştırılıyor. Dün gece de bu çalışmanın semeresi olarak bu sezonki 6. golünü attı. Oğuzhan bir dahaki sezon mesleğini yetenekleri ölçüsünde profesyonelce icra eder ve etrafında Gomis-Hunt gibi daha iyi oyuncularla beraber oynarsa 10 gol de atar, 19. dakikada çizgiden çıkardığı pozisyondaki gibi daha fazlasını da yapar.

Tıpkı 2. golde Veli’nin yaptığı gibi: Yetenek, fiziksel mücadele ve kolektif disiplinle harmanlanınca gelişir. Beşiktaş’ta bu “ideal futbolcu” prototipine en güzel ve diğerleri için ilham alınması gereken örnek Atiba şüphesiz. Trinidad asıllı Kanada vatandaşı örnek profesyonel, Beşiktaş kadrosunda sadece en az 2 mevkiinin en iyi oyuncusu değil aynı zamanda oyun zekâsı, ruhu, oyun içi ve dışı karakteriyle her takıma lazım, futbolcu mesleğinin yüz akı bir adam.

Seneye Beşiktaş’a Atiba ruhlu, karakterli, zekâlı yeni oyuncular lazım. Belki o zaman Şampiyonlar Ligi kaderi, başka takımların maçının skoruna bağlı olmaz! PedroFranco da Türkiye standartlarında genç sayılan yaşına göre “Atiba total kalitesi”ne yakın bir performans sergilemeye devam etti. Forvet hattına da bir PedroFranco, Atiba almak zor değil… Bilimsel çalışmak ve popülist tuzaklardan uzak durmak yeter. Tribünleri doldurmanın yolu bu sezon taraftar rekoru kırılan 5. hafta öncesini daha sağlıklı tahlil etmekten geçiyor.

Tribünler demişken, dün gece Metin-Ali-Feyyaz, İlhan Mansız, Ernst diye tezahürat yapılsa bile saygım büyük olurdu ama çok yetenekli olsa da Quaresma, Beşiktaş’a İlhan Mansız’ın, Metin-Ali-Feyyaz’ın, Atiba’nın yarısı kadar katkı verdi mi ki? Yönetime kızgınsanız, önce kongreye üye olun bir zahmet, sonra isterseniz inşallah Q7’den daha verimlisini getirirsiniz!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı