• $17,9343
  • €18,2619
  • 1023.38
  • 2913.3
1 Kasım 2012 Perşembe

Tsigalko Batuhan

Samet Aybaba Beşiktaş'ta son kez lig şampiyonluğu yaşadığında Beşiktaş'ın sağ beki aslında bir forvet olan Ali Gültiken'di.
Ali Gültiken kısaca Metin-Ali-Feyyaz'ın Ali'si alt liglerden Yücespor'dan santrfor olarak gelmiş, 1986'da mecburen sağ bek oynamıştı. Mehmet Akyüz ise Ali Gültiken'den farklı olarak Beşiktaş'a genç sayılmayacak bir yaşta alt ligden Tavşanlı'dan geldi, geçen sezon daha çok A2'de rezerv forvet kontenjanından kadroda yer aldı.
Mehmet Akyüz'den 1 yıl önce o zamanki adıyla Bank Asya'dan kısaca aynı kümeden yılın oyuncusu seçilerek Beşiktaş'a gelen sağ bek Rıdvan Şimşek ne oldu peki? En son neden oynatılmadığını sorduğumda bir yönetici maçtan önceki gece (taşıt olan) ATV'den düşüp kolunu kırdığını söylemişti. Peki, kadroda düşünülmeyen bir başka bek Tanju Kayhan'a ne oldu sahi? Samet Aybaba'nın 'Ona kaldıysak vah vah' demesinden sonra aynı ATV'ye binerek kaçıp gitti mi?
KADİR ARI'YA DEGAJ?
Ofspor'un emek ve mücadelesine saygı duyuyoruz. Ancak yine de Beşiktaş'tan uzak bir futbol gezegenindeki Ofspor'a karşı 3 defansif merkez orta saha ile başlamayı anlamak çok güç.
Mesela Beşiktaş, dengi olmayan rakibi karşısında 1-0 yenikken 33'te kaleci Cenk degaj yapıyor, üstelik de rakip alandaki tek oyuncu 1.79'luk sağ açık Kadir Arı! Bunu anlayan varsa hemen antrenörlük kursuna yazılsın çünkü sahiden açıklayabilen yeni Mourinho olur!
Bazı şeyleri doğru yapmak için Mourinho olmaya gerek yok. Erkan Kaş gibi maçın başından beri (daha önceki maçlarda kötü huyunu düzeltip zorlama şut yerine) yaratıcı ortalar yapan bir oyuncun varsa santrforu değiştirirsin. Çünkü maalesef böyle giderse Batuhan Karadeniz, bilgisayar oyunu efsanesi Maxim Tsigalko'nun Türkiye şubesi olacak. Oynamadıkça potansiyeli akıllara takılacak, oynadıkça performansı yerden yere vurulacak!
ERKAN-EMRE KANADI
Erkan Kaş ise en başta Almeida için bir şans. Haftalardır ayakla yaptığı vuruşlarda kafamızı duvara vurdurtan Almeida bu kez işi sağlama aldı: Birçok santrforun ayakla dürteceği topa bile uçan kafayla vurup garantiye aldı!
Erkan en azından sol açık, denemeye değer. Tıpkı çok yetenekli olmasa da en azından Uğur Boral'dan farklı olarak hakiki bir sol bek olan Emre gibi!

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar