• $8,4049
  • €9,9832
  • 489.079
  • 1408.81
10 Kasım 2013 Pazar

Tolga ve son 30 dakika

Türkiye'de 2 faal hakem türü var: Kötü hakemler ve daha kötü hakemler. Eğer dünyanın herhangi bir yerinde maç yöneten bir hakem her iki takımın futbolcularını, taraftarlarını aynı derecede delirtmeyi başarıyorsa ona en fazla alt kümelerde 2 maç daha yönettirirler. Sonra paşa gönlü isterse arkadaşlar arası halı sahalarda, kumsallarda hobi olarak hakemliğe devam eder!

Sahada hakemlerden daha kötüsü yoktu o ayrı. Ama ilk yarıda tarihsel Beşiktaş kalitesinden uzak performans sergileyenler de az değildi. İlk 25 dakikada 3 yan topta Kayserili oyuncular karşılarında hiç rakipleri yokmuş kadar rahat kafa vuruşları yaptılar. Başta o pozisyonlar olmak üzere 90 dakika boyunca Önder Özen'in Tolga ısrarını daha iyi anladık!
Orta saha ise iyi başlamadı. Aynı anda Oğuzhan ve Fernandes oynarken ilk 45'te 41 pas hatası yapılması, savunmadan Ronaldo-Zago ayarında top çıkartan tek bir oyuncu olmamasıyla da ilgili tabii. Ancak bir önceki maçta yıpranmış bir paltonun üstünde parıldayan düğme hissi uyandıran Oğuzhan 20. dakikadan sonra kayboldu. Çünkü Necip girene kadar Beşiktaş, Kayseri'nin kaos futboluna dahil oldu. Beşiktaş'ı golü de kaostan buldu. Ofsayt mı değil mi çok tartışılır. Ancak 1-0'dan sonra farkı açabileceği pozisyonlar bulduğunda başta Almeida, ileri 3'lünün karşı karşıya kaçırdıkları hiç tartışılmaz: Beşiktaş forması giyip o paraları alan oyuncuların karşı karşıya pozisyonları gole çevirme ortalaması en az % 66 yani 3'te 2 oranında olmalı.

DEĞİŞİKLİKLER 3 PUANI GETİRDİ

Neyse ki ikinci yarıda Biliç, oyunun gidişatını iyi okudu. 60 dakika topla kedinin yumakla oynadığı gibi oynayıp yeteneğini heba eden Gökhan Töre yerine Necip girdi. Savunmadan top çıkarma sorunu da orta sahada tempoyu kontrol sorunu da çözüldü. Eneramo, hem savunmada hem de hücumda canını dişine taktı, ekmeğini taştan çıkardı. Atiba ve Ramon da işçi arılar gibi hem takımı taşıdılar hem de bal yaptılar. Beşiktaş ilk bir saatte daha önceki 3 maçtaki duraklama dönemini andırdı. Son 30'da ise 4'te 4 yaptığı dönemi. Biliç, oyunun gidişatını okuduğu kadar 4'te 4 dönemindeki formunda olmayan oyuncuları kızağa çekip daha iyi ilk 11 tercihi de yaparsa yeni bir yükseliş dönemi başlayabilir.

<p>Denizli'de  askeri kışla yakınında yangın çıkarmaya çalışan şüpheli yakalandı.</p><p>11'inci Koma

Kışla yanında kundakçı yakalandı

Orman yangınlarında yaralanan hayvanlar tedavi ediliyor

Uluabat Gölü, yeşile büründü

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Suver, Van'da incelemelerini sürdürüyor