• $13,4079
  • €15,2052
  • 793.024
  • 2014.21
12 Mayıs 2012 Cumartesi

Teşekkürler!

Zaman kavramı görecelidir der Einstein. Ben bile bu sözünanlamını askerlik dönemimde de olsa anlamayı başardım. Takvimlerde 8 yıl olarak görünen ama Einstein'ın göreceli zaman kavramına göre 80 yıldan bile uzun gelen Beşiktaş tarihinin en mutsuz 8 yılından sonra parmağımı kesseler siyah-beyaz gönlüm kolay kolay acımaz. O yüzden bugün skorun ötesinde teşekkür ve iyi dilekler günüdür.
80 yıllık zarar veren 8 yıllık Fetret Devri'nden sonra adeta elini değil kafasını taşın atına sokarak yönetime talip olan Fikret Orman ve arkadaşlarına ne kadar teşekkür etsek az. Beşiktaş'ı adeta Türkiye'deki ahlaksız futbol düzeninin sömürgeliğinden kurtaran bu insanlara sonsuz başarılar dilemek lazım. Onlar başarılı oldukça sadece Beşiktaş değil Türkiye'de dünyanın her yerinde olduğu gibi futbolun asıl sahibi taraftarlar güzel oyunu geri kazanacaktır!
Saha içine gelirsek öncelikle Ernst'ten başlamak lazım. Aylardır sözleşmeli emeklerinin hakkı olan maaşını alamamasına rağmen Serpil Hamdi Tüzün dönemi Beşiktaş altyapısında yetişmişçesine takımı sahiplenen, Baba Hakkı'nın 21. yüzyıl versiyonu edasıyla savaşan William Wallace'in siyah beyaz versiyonuna helal olsun. Ernst, altyapıdaki tüm yeteneklere örnek olsun!
Ernst'le ilgili tüm güzel sözlerin aynısını fazlasıyla hak eden bir isim daha var. Hangi takımın formasını giyerse giysin her topa sanki ailesinin hayatı söz konusuymuş gibi korkusuzca giren Egemen keşke 10 yıldır Beşiktaş'ta olsaydı! Savunmanın sırtı yere gelmezdi.
Quaresmameselesi daha karmaşık: Bugüne kadar harcanan yeteneklerini takım lehine akort ettikçe Beşiktaş kadar Q7'nin ta kendisi de karlı çıkar.
OYUNUN ASIL SAHİBİ
Cenk ise Nietzsche'nin yanı sıra usta kaleci Camus'yu okumaya devam etsin. Yanına Sinan Bolat da gelirse Beşiktaş'ın kalesi 10 yıl boyunca Milne dönemi Beşiktaş kalesi kadar sağlam olur.
Gelelim takımın asıl ve nihai sahibi taraftara... Erkek-kadın, ihtiyar delikanlı ya da çocuklar, iki bilete ruhunu satmayan tüm hakiki Beşiktaş taraftarların canı sağolsun. Beşiktaş'ı 80 yıl geriye götüren 8 yıllık Fetret Devri'ni siz bitirdiniz. Artık içiniz rahat olsun: Beşiktaş'ın en büyük fazlalığı 8 yıldır sizlere acı çektiren 'eski yönetim zihniyet(sizliğ)i'nin artık Beşiktaş'ın başına musallat olmamasıdır. Kimse enseyi karartmasın: Güneşli günler göründüğü kadar uzak değil!

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üni. Öğretim Üyesi Dr. Eray  Güçlüer ve Hacı Bayram

Zeytindalı Harekatı'nın yıldönümü…

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında