• $16,5211
  • €17,5725
  • 968.652
  • 2529.26
18 Şubat 2014 Salı

Telles-Burdisso, Melo-Selçuk çelişkisi

Ergün Penbe de devşirildiğinde iyiydi ama orijinal mevkisi babında çok iyi bir sol içti. Galatasaray’ın Alex Telles kalitesindeki son sol beki, Hakan Ünsal’dı. Telles’in atletik özellikleri Hakan Ünsal, hücumda top ayağındayken en doğru kararı verme özelliği ise Ergün Penbe kalitesini hatırlatan cinsten. Bu sezon Telles’ten önceki Galatasaray sol beklerinin hiçbirinin (Riera aslen sol açık olarak UEFA Kupası kazanmış bir oyuncu) bu kadar rahat sıfıra indiğini hatırlamıyorum. Sıfıra indikten sonra ezbere orta yapmamak ise Telles’in en çarpıcı özelliklerinden birisi, Brezilya Ligi’ni yakından izleyenlerin malumu.
Skoru 1-0’a getiren golden golde Telles içeri doldurmak mahiyetinde orta zorlamadı. Kafayı kaldırıp en müsait durumdaki arkadaşına en doğru şiddette olabilecek en doğru pası verdi. Golü atmak, o “ideal pas”ı vermekten çok daha kolaydı.
Bir diğer Güney Amerikalı yeni transfer Burdisso’nun performansı için ise aynı olumlu şeyleri söylemek bu performansına göre mümkün değil. Skoru 1-1’e getiren golde Burdisso, topu Tita’dan almaya çalışmak yerine Tita’nın önünü kapamalı, şut attırmamaya çalışmalıydı. Tabii Burdisso’nun tüm koca bir yarı ofsaydı bozması ve yavaşlığı da sorun oldu. İlk yarı sonunda skor 2-1 olurken Galatasaray savunmasında “Maksimum Panik” filmini izledik. O pozisyonda hiçbir Galatasaray oyuncusu olması gereken zamanda olması gereken yerde değildi. Aslında ilk 45’in tamamında Galatasaray’ın tüm hatlarıyla asıl sorunu da bununla ilintili. Bireysel hataların yanı sıra Galatasaray’ın hücum-savunma geçişlerindeki tempo devamlılığı sorunu ilk yarıdaki en büyük zaafı oldu.
Drogba tabii ki sadece Türkiye’de değil tüm dünyada futbol sahalarını aydınlatmış en kaliteli yıldızlardan birisi. Ancak son zamanlarda özellikle lig maçlarında kalitesine göre verimi düşük kalıyor. Umut girdikten sonra Galatasaray nihayet önde pres yapabildi. Umut’un beraberlik golündeki vuruşu da yarı hırs, yarı yetenek sentezi. 85 dakika Galatasaray formasıyla belki de en kötü performansını sergileyen Selçuk İnan, bir saniyeliğine yeteneğini konuşturunca ince bir asist yaptı. Selçuk ve birkaç silah daha tekleyince bu kez Melo’nun enerjisi galibiyete yetmedi.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını