• $15,8952
  • €16,7886
  • 928.618
  • 2394.83
22 Aralık 2011 Perşembe

Tek eksiği Prekazi

Bu G.Saray yönetiminin bir önceki dönemi yönetemeyenlere göre en önemli farkı, sadece akılcı yönetim anlayışları değil. Bu futbol ikliminde akıl gelip geçici, vefa ve emeğin hakkını vermek ise Türk futbolunu kurtarabilecek en önemli futbol hisleri! Söz ko nusu Prekazi ise onun tarihi değerde futbol sanatı hep hatırlanmalı...
Yıllarca sol ayağını Orhan Veli'nin kalemi ustalığında, yaratıcılığında kullanan 'Kramponlu Karıncaezmez Şevki' Prekazi'ye hakkının temsil edilmesi, her türlü skorun ötesinde bir futbol güzelliği...
SELÇUK'UN ŞANSI!
Belki de 2011-12 model G.Saray'ın tek eksiği de Prekazi gibi tek hareketiyle oyunun kaderini değiştirebilecek kudrette bir solak. Sağ kanatta Eboue'nin sergilediği eşit ağırlıklı ofansif-defansif katkı, kendisinden önce o kanatta oynayanlardan sonra futbol gönlünü ferahlatan cinsten.
Türk futbolunda 'yeteneğin tek başına kalıcı olmaya yetmeyeceğini' en iyi anlayan isimlerden Selçuk İnan ise Ersun Yanal ve Şenol Güneş'ten sonra Fatih Terim gibi hem yarışmacı hem de yetiştirici bir teknik adamla kendisini daha da fazla geliştirmeye devam ediyor.
Selçuk sadece golü attığı usta işi frikikle değil, oyunu sürekli bir şekilde iki yönlü oynaması, ligimizde eşine az rastlanan bir futbol aklıyla oyunun temposunu takımı lehine değiştirmesi, dikte etmesiyle geçen yılki tarihin en kötü G.Saray orta sahasından sonra 'Fabregas etkisi' yaratıyor.
'YENİ SİMOVİÇ' MUSLERA
Elmander'in G.Saray'a kattıkları birden fazla yazı konusu olur. 2. yarı hücum presle başladıktan sonra Manisa'nın ilk bulduğu tehlikeli pozisyonda Muslera'nın kurtarışı ise müthişti.
Uruguaylı kalede 'Zapata kabusu'ndan sonra 'Prekazi'nin kaleci versiyonu' olan Simoviç tadında bir bahar yaşatıyor.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama