• $13,6614
  • €15,5096
  • 775.556
  • 1880.06
27 Mart 2013 Çarşamba

Taksi durağındaki abiler...

Gera'sız Macaristan orta sahası ise bizim Sefaköy-Halkalı trafiğinden hallice: Hareketsiz, imkânları fazlasıyla kısıtlı. Macarların "Gera'sızlık dezavantajı"nı sabit ön liberosu olmayan dinamik orta 3'lümüzün ofansif yaratıcılığı ile avantaja çevirdik.

Peki, nasıl sadece 1 gol atabildik? Herhalde kaleci Kiraly'nin zamanında salı pazarından aldığı eşofmanın totemi tuttu! Hâlbuki golü yiyene kadar iyi pres yaptığımız kadar topu da iyi kullandık. Ama daha önceki maçların kalıntısı telaş-stres pozisyonlarda final kararlarını doğru veremememize sebep oldu. Estetik üstünlüğümüzü, istatistik üstünlüğe çeviremedik.

ALPER NİYE ÇIKTI?

İkinci yarıda toplam 7 yıl Macaristan Milli Takımı'na hizmet eden Egervari bir değişiklikle estetik üstünlüğümüzü biraz dengeledi. İlk yarıya göre daha az iyi oynadığımız dakikalarda hayat öpücüğü niteliğindeki golü bulduk. Fakat nedense oyunun temposunu Türkiye lehine dikte eden Alper Potuk oyundan alındı! Bu hatamıza rağmen Macarlar duran toplar haricinde bize gol atamayacak gibiydi.

Fakat biz son 20 yılda San Marino dâhil birçok rakipten duran toptan gol yemiş bir "ekol"üz. Tabii ki yediğimiz golde Semih hatalıydı. Ama tüm faturayı bu genç oyuncuya çıkarmak daha büyük hata olur. Terim, Güneş, Denizli, Hiddink çalıştırırken, Bülent Korkmaz oynarken de duran toplardan yediğimiz kâbus goller say say bitmez! Moldova'nın tacından yediğimiz golü hatırlayan hangi Türk halen sinirden soğuk çay içmez?

Bizde bu istikrarlı istikrarsızlık ve sistemsizlik sistemi varken bizim taksi durağındaki abiler bile milli takıma taç atmak suretiyle gol atabilirler! En iyisi duran topsuz turnuva icat edilsin, biz de katılalım!

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı!

Tahtaköprü Barajı'nda korkutan görüntü! Su seviyesi yüzde 2'ye düştü

Milli Deniz Topu'nun test atışı gerçekleşti! Tam isabetle vurdu