• $9,5227
  • €11,1007
  • 549
  • 1509.2
22 Ağustos 2015 Cumartesi

Tabelayı defans belirler

Sonucu etkileyecek en önemli faktör Beşiktaş savunmasının Mersin maçındakinden daha iyi olup olmayacağı. Beşiktaş savunması ne kadar kırılgan göründüyse, takım hücumu da bir o kadar kudretli.

BAKALIM MBİA TEK BAŞINA YETECEK Mİ YOKSA TS SAVUNMASI DAHA SAĞLAM OLACAK MI?

-Beşiktaş-Trabzon maçını kim neden kazanır, sonucu etkileyecek temel faktörler neler?

Sonucu etkileyecek en önemli faktör Beşiktaş savunmasının Mersin maçındakinden daha iyi olup olmayacağı. Veli ve Tolgay’ın yokluğunda zaten 4’te 3’ü yeni transfer olan savunma henüz oturmadı. Trabzon’da Yusuf ve Erkan boş alan bulunca kontralarda ligin en tehlikeli oyunculardan iki tanesi.

Tabii Beşiktaş savunması ligin ilk maçında ne kadar kırılgan göründüyse, takım hücumu da bir o kadar kudretli görüntü sergiledi. Trabzon takım savunması bu maça kadar Mbia’nın harika performansları sayesinde idare etti. Bakalım bu kez Mbia tek başına yetecek mi yoksa Trabzon takım savunması daha sağlam olacak mı? Trabzon’un puan alması için mutlaka takım savunmasının daha önceki maçlardan daha sağlam bir performans sergilemesi lazım.

-Bilic, lig ve Avrupa’da kritik maçları kaybetti, “loser” dendi. Şenol Güneş’in Beşiktaş’a Trabzon maçıyla birlikte “Winner” karakteri kazandırmaya başlaması için ne yapması gerek?

İki hocayı karşılaştırmak çok sağlıklı değil. Şenol Güneş 1988’de teknik direktörlüğe başlarken Biliç aynı yıl yeni profesyonel futbolculuğa başlıyordu. Arada büyük bir tecrübe farkı var.

-Şota’nın Kayseri ve Kasımpaşa’da ürettiği Hollanda tipi akıl, Şenol Güneş karşısında işe yarar mı?

Şota’nın Trabzon öncesi görev aldığı takımların lig ortalaması üstündeki bütçesine göre çok başarılı olduğunu düşünenlerden değilim. Şota, teknik direktör olarak Türkiye’de başarılı mı başarısız mı bunu bu sezon Trabzon’da göreceğiz.

-Quaresma’nın taraftarın karşısına çıkması, duygusal performans patlamasına yol açar mı?

Maç İnönü’de ya da yeni adıyla Vodafone Arena’da oynansaydı evet.

-Mario Gomez ve diğer yeni transferler, Olimpiyat’ta taraftardan olumlu-olumsuz etkilenir mi?

Olimpiyat eğer geçen sezonki Arsenal ve Liverpool maçları kadar dolarsa olumlu etkilenirler. Ancak bu soruyu cevapladığım andaki bilet-kombine toplamı Trabzon maçında Arsenal/Liverpool maçlarındaki gibi bir atmosfer vaat etmiyor. Olimpiyat, Beşiktaş taraftarını yormuş gibi gözüküyor.

-Trabzon başta Onur olmak üzere yaşadığı iç karışıklıkları, Beşiktaş karşısında pozitife çevirebilir mi?

Türkiye’de futbol çok günlük hatta saatlik tüketiliyor. Trabzon, Beşiktaş’ı Onur’un kritik kurtarışlarıyla yenerse 10 gün önceki krizi çok az kişi hatırlar.

<p>Gençler nöbet tutuyor. Sürücüleri  uyarıyorlar. İstanbul Arnavutköy'de uçuran kasis sürücülere zo

Arnavutköy'de uçuran kasis

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu