• $7,3707
  • €8,9822
  • 442.885
  • 1551.57
17 Nisan 2012 Salı

Süper ofsayt!

İlk 10 dakika sonunda top %60 Beşiktaş'taydı ve isabetli paslarda da G.Saray'a iki katı bir üstünlük kurmuştu. Ancak teknik direktör değişse de maalesef değişmeyen '4-3-30 metre boşluk-3' diziliş(sizliğ)i, ilerleyen dakikalarda Beşiktaş'ın üstünlüğünü sürdürememesine sebep oldu.
G.Saray hücum prese başladıktan sonra Rüştü'nün zayıf yanı olan ayaklarını iyi kullanamaması sonucu, uzun degajlar Beşiktaş'ın oyun temposunu dikte etmesine engel oldu. Rakip savunma bu gelişigüzel topları istop oynuyormuş gibikolayca topladı. Bu anlarda Fernandes'in oyun kurucu olarak maça ağırlığını koyamamasının sebebi Fernandes'ten çok önündeki ileri 3'lünün kimya bozukluğuydu. Beşiktaş'ın iki kenar forveti Holosko ve Quaresma orta sahaya eklemlenip pas trafiğine yardım etmek yerine top alamamaktan şikayet ettiler. Sanki iki ayrı maçta oynuyormuş gibi birbirlerinden iyice uzaklaştılar. Sonunda da emniyet şeridine sapıp aklı sıra trafikten kaçmaya çalışan arabalar gibi istop ettiler.

HAKEM OFSAYTTAYDI!
G.Saray'ı öne geçiren gol, Hüseyin Göçek dışında her hakemin görebileceği türden bir ofsayttı. Beşiktaş adına işin daha kötüsü ise sadece Ernst'in bu 'süper ofsaytı' fark edip tek başına itiraz etmesiydi. Yani Beşiktaş savunması o pozisyonda ofsayt olduğunu bile fark edemeyecek kadar kademe bilincinden uzaktı. O anda Hababam Sınıfı bile Maldini-Baresi'li Milan savunması kadar iyi kalır.
Bu negatif şartlara rağmen Beşiktaş yine de gol pozisyonları buldu. Nasıl Hüseyin Göçek'in kendisi bizzat ofsayt ise maalesef Holosko da baştan yanlış tercihti.
Başta 32. dakikada kaçırdığı gol olmak üzere sahada kaldığı süre boyunca Mustafa Denizli'nin kulaklarını bol bol çınlattırdı:
'Holosko iyi çocuk ama çalıştığım forvetler arasında yeteneği en kısıtlı olanı!'
Göçek, Vahap Beyaz, Beşiktaş'a gol atan Ahmet Akçay vs... Ofsayttan yenilen gollere alıştık! Ne de olsa bir ülkede ne kadar adalet varsa hakemlerinde de en fazla o kadar vardır. O ülkenin ligine ister 'Süper' adını koy ister 'Mahmut' adını, fark etmez! Bir lig en fazla hakemi ve onu bu maça atayan yöneticileri kadar süperdir!

<p>Amerika Birleşik Devletlerinde 46. Başkan Demokrat Lider Joe Biden oldu. </p><p>ABD'de yeni

ABD'de yeni dönem başladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yol kenarında biriken kardan araba yaptı

Binlerce su maymunu taşkın nedeniyle Edirne'ye geldi