• $8,4321
  • €10,2373
  • 498.247
  • 1441.33
01 Aralık 2013 Pazar

Süper maç kötü hakem

İki hafta önce TRTspor’daki Futbol Keyfi programında söz verdim: Almeida sezonu toplam 25 golle kapatırsa, karnıma kınayla “KingAlmeida” yazıp yeni stadın önünde fotoğraf çektireceğim. Ama dün Almeidamaçın başında o kadar güzel bir asist yaptı ki iddiayı arttırıyorum: Almeida gol ve asist olarak toplamda 25’i bulsun, o fotoğrafı imzalı dağıtacağım!
Tabii ki Almeida beni ne yapsın, haklı olarak gram takmaz. Hiç takmasın, böyle oynamaya devam etsin. Almeida böyle oynamaya devam ettikçe 2014 yazındaki Dünya Kupası’nda evrenin faal en iyi 2 futbolcusundan birisi olan Cristiano Ronaldo’nun hücumdaki partneri olur. Almeida, Türkiye Ligi’nde böyle oynamaya devam ettiği ama 90 dakikaya yayabildiği ölçüde bu ihtimali arttırır. Almeida böyle oynamaya devam ederse zaten bu sezon tüm maçlarını deplasmanda oynamasına rağmen Beşiktaş için her şey mümkün olur!İşin aslı Ronaldo’nun İsveç’e attığı her gol Portekiz’e Dünya Kupası bileti, Beşiktaş’a ise Almeida golü-asisti olarak geri döndü. Beşiktaşlılar, Ronaldo’ya ne kadar teşekkür etseler az!
Peki, Serdar Kurtuluş’un düzelmesi için nasıl bir formül geliştirmeli? Biliç maça Hırvatistan’ı dünyanın en iyi 10 milli takımından birisine dönüştürdüğü strateji ile başladı. Orta 5’li tam saha pres yaparken geri 4’lü çakılı oynadı. Fakat Serdar da o kadar kötüydü ki Fenerbahçe’nin 2 golünde rakibe en büyük katkıyı yaptı. İlk golde Serdar arkasına atılan topu fark edene kadar cemre düştü, mevsim değişti, kuşlar göçtü.
Fenerbahçe’nin 2. golünde ise Serdar önce ofsaytı bozdu sonra da kaçan rakibe yetişemedi. Serdar geçenlerde önlibero oynamayı tercih ettiğini söyledi. Yani bir nevi “Ben sağ bekte iyi değilim” demeye getirdi. En azından kendisini bilmesi iyi!
Biliç’e dönersek: Kulüp takımı milli takımdan farklı, çıtayı yükseltmek için Beşiktaş savunmasına bir sağ bek, bir stoper transferi şart!Bir de Beşiktaş ilk yarıda ne kadar iyiyse skor 3-3’e gelene kadar kaleci Tolga ile Atiba hariç o kadar kötüydü. En büyük sorun oyuncuların ya çok koşmaları ya da tamamen durmaları. Necip’in sarı kartı varken ve hakem Cüneyt Çakır’ken“o risk”e girmesi olacak iş değil.
Bu kadar güzel bir maçta Meireles ve Necip’ten daha kötüsü olarak sadece Cüneyt Çakır vardı. Hafta içi Devler Ligi’ndekiCeltic – Milan maçında Doktor Jekyll, dün gece ise Mr Hyde gibiydi. Bu kadar kısa sürede bu kadar zorlu maçlarda üst üste görev verilmesi ise Türk futbolunun asıl sorunu!

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi

Samsun'da işgalci İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi

Torosların Sümelası olarak tabir edilen Sin Manastırı, keşfedilmeyi bekliyor