• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
7 Ağustos 2014 Perşembe

Stres yok Demba Ba var!

Serdar ve Oğuzhan % 100 fit olmayınca Necip sağ beke geçti ve alternatif merkez orta saha halen transfer edilmediği için Beşiktaş 4-4-2’ye döndü. Olimpiyat Stadı’nıneşi benzeri olmayan ve futboldan çok sörf rekoru kırmaya müsait rüzgârında her iki takım da savruk başladılar. Bunun bir diğer sebebi tabii ki Hollanda’daki ilk maçın skoruydu. Klasik 4-3-3 oynayan Feyenoord ilk 20 dakikada merkez orta sahadakibir kişilik aritmetik üstünlüğüyle baskı kurmaya çalıştı. Ancak ilk maçta takımı sırtında taşıyan Atiba’nın yanına dönen Beşiktaş’ın diğer orta saha zanaatkarı Veli de kaldığı yerden devam edince bu 20 dakikalık baskı en fazla “saman alevi” kadar etkili oldu.

Biliç’in oyun planı, geçen sezona göre dengesi bozulmuş, özellikle de De Vrij’ın gitmesinden sonra top çıkartma konusunda adeta şakülü kaymış Feyenoord savunmasınının bu zaaflarından faydalanmak üzerine kuruluydu. Beşiktaş’ı öne geçiren gol de tam bu plana uygun olarak geldi. Demba Ba ve Mustafa Pektemek çift forvettezaman zaman arkalı önlü zaman zaman klasik çift santrfor olarak oynarken birbirlerini çok iyi tamamladılar, şok hücum preslerle takım savunmasını da efektif alan ve anlarda başlattılar.

İşin aslı Beşiktaş’ın en iyi “transfer”lerinden birisi, sakatlığın etkilerini tamamen atlatıp sahalardan uzak kaldığı zamanların acısını çıkartırcasına adeta iki kişilik oynayan Mustafa Pektemek. Almeida’dan sonra Demba Ba, zaten Olimpiyat’tan sonra Yeni İnönü-Şeref Bey’e dönüş misali bir futbol hissi! Tam da maç 1-1’e gelince birçok kişi “Beşiktaş kanseri nüksediyor mu yoksa yeni bir Dinamo Kiev karambolü mü, Malmö mü?” diye çekirdekleri kabuklarıyla yemeye başlamışken Demba Ba “Sakin olun, geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde 5 şut çekip 3 gol atan santrforunuz var!” mesajını verdi.

Olcay’ın 2. goldeki asisti güzeldi. Ersan’ın da Pektemek gibi sakatlık illetinden kurtulup Beşiktaş’a ilk geldiği dönemdeki gibi oynaması önemli. Hepsinden önemlisi play-off turundan önce sağ bek ve orta saha transferlerinin halledilmesi!

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!