• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
20 Eylül 2012 Perşembe

Starkzede!

Maçın hemen başında G.Saray'ın verilmeyen penaltısında Wolfgang Stark'ı Bundesliga'nın en kötü hakemi seçen futbolcuların kulaklarını çınlattık. Daha önce yaktığı Chelsea ve Şili'de kendisine su bile verilmeyerek nefret edilen Stark herhalde 8 sezon Bundesliga'da oynayan Hamit'in de kendisi aleyhine oy verdiğini düşündüğü için 44. dakikada temsilcimizin bir penaltısında daha Steve Wonder taklidi yaptı!
Verilmeyen penaltılar bir yana, G.Saray ilk yarıda M.United'dan 4 fazla şut (9-5) atarken takım savunmasının sol eksenindeki arıza nedeniyle kalesinde tehlikeler yaşadı. İsmi Evra-Nani kadar parlak olmasa da maalesef işlevi isimlerinden daha büyük olan Rafael-Valencia kanadı çok başımızı ağrıttı. Valencia ilk yarının en fazla başarılı dripling yapan oyuncusu olurken Terim, Melo ile Selçuk'un yatay pozisyonlarını (sol iç - sağ iç) değiştirerek müdahale etti. Yetmeyince 25. dakikadan itibaren Hamit ile Amrabat'ın kanatlarını değiştirdi. Bu iki hamle 25-45 arasında hem G.Saray'ın Man Utd'ın etkili sağ kanadını pasifize etmesini sağladı, hem de Hamit'i ilk yarının en çok şut atan oyuncusuna dönüştürdü.
FELİPE MELO HAYAL KIRIKLIĞI
2. yarının başında temsilcimiz aleyhine verilen penaltı ise Stark'ın Inter-Chelsea eşleşmesinde vermediği için yerden yere vurulduğu pozisyonların aynısıydı! Söz konusu 'standartsızlık abidesi' Stark o yüzden hayal kırıklığı yaratmadı tabii! Ama Melo hayal kırıklığı yarattı maalesef. 79 günlük tatil yaparken transferi geciktikçe geçen sezona göre maç kondisyonunda büyük düşüş yaşanan Melo mental ve teknik açıdan da bekleneni veremedi. Ne de olsa her şeyden önce fiziksel dinamizmi ile fark yaratan bir oyuncu Melo ama 38'lik Scholes bile yanında futbola yeni başlamış genç gibi iştahlı kaldı.
G.Saray teorik olarak birçok şeyi doğru yaptı. Şampiyonlar Ligi'nin kalanı için umut veren bir oyun sergiledi. Semih-Dany ikilisi Ujfalusi'nin yokluğunu bile unutturacak kadar başarılı bir performans sergiledi.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti