• $7,3756
  • €8,9807
  • 443.301
  • 1551.57
04 Kasım 2011 Cuma

Şov değil emek!

Van'a yardım için sahaya attığımız kaşkollere sebep Beşiktaş'ı PFDK'ya sevk edenlere ne diyelim? 'Allah hiçbirine deprem acısı vermesin!' diyelim 'insani büyüklük' bizde kalsın! Dün gece sahaya çakmak vs atanlar da bir daha mümkünse Beşiktaş semtine gelmesin! Hakem kötü ama sahaya çakmak atmak daha da kötü. Ayrıca dünyada ne kadar adalet varsa maalesef hayatımızın metaforu olan futbolun hakemlerinde de en fazla o kadar var!
Konuyu yaşamsal sorunlarımızdan açmışken aklıma geldi: Futbol, sorunlarımızı çözmüyor ama en azından 90 dakika sorunlarımızı unutmamızı sağlıyor.
Ancak ilk yarıda Beşiktaş'ın orta sahada top yapamama sorunu, 45 dakikalığına diğer sorunlarımızı bile unutturdu! Eğer Fernandes '90 dakika koşmuyor' diye oynatılmıyorsa, en azından '45 dakika topu koştursun', oyunu enlemesine açsın diye en azından ilk 18'e alınsa, kulübe zenginleşse kime ne zararı olur ki?
İlk yarıda Beşiktaş oyunu enlemesine açamayınca tüm hücumlar kanatlara sıkıştı.
Ne zaman önstoperde saklambaç oynayan Aurelio'nun yerine Necip girdi, Ernst'in eşit ağırlıklı ofansif-defansif yükü hafifledi.
Sezon başındaki Toraman-Ekrem deneme (yanılma) sürecinden sonra sağ kanada monte olan Hilbert, Q7'nin dün gece biraz olsun toparlanmasını sağlayan isimdi.
Uzun süredir Beşiktaş'ta 'gösterişsiz harikalar' yaratan 'emek abidesi' Egemen'in doğum gününde golü bulması umutları yeniden doğurdu.

KÖTÜ HUYU DEPREŞTİ!
Yalnız Beşiktaş'ın öne geçer geçmez sanki maçın bitmesine 10 saniye kalmış gibi geri çekilme kötü huyunu bir an önce düzeltmesi lazım! Bu vesileyle Cenk gibi bir yeteneği Beşiktaş'a kazandıran Rüştü abiye ne kadar teşekkür etsek az.
'Futbol şov business'tır' yanılgısına düşenler ise dünkü maçı bir daha izlesinler derim. Futbol, her şeyden önce Ernst, Egemen, Sivok, Hilbert, Necip, Cenk gibilerin emekleriyle oynanır.
Maçlar emekle kazanılır, şovla değil! Bir de o 'kazandıran emeğin' üzerine eklenen dün geceki standartta bir 'Quaresma sanatı' oldu mu ekmeğin üstündeki çörek otu tadında oluyor! Futbol dünyadaki kusurlar için icat edilmiş bir özürdür, business falan değildir!

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi

Vitrin mankeninin içinde ne var? Fenomenler herkesi şaşırtmaya devam ediyor