• $13,5408
  • €15,4373
  • 788.172
  • 2068.41
20 Şubat 2012 Pazartesi

Sol diyez Fernandes

20. dakikaya girildiğinde Beşiktaş dakika başına 5 isabetli pas yapmıştı. Ancak topa sahip olma oranı %69 gibi ezici bir üstünlükle kendi lehineyken, Beşiktaş gol yedi. Topa bu kadar sahip olunmasına ve Fernandes'in fark yaratan pas sanatına rağmen gol yeme sebepleri üzerine başta Carvalhal, herkesin düşünmesi lazım. Ersan'ın gole sebep olan pası mı daha büyük hata? Yoksa ligde bu kadar kritik bir dönemeçte maç kondisyonu çok eksik olan Ersan'ı halihazırda ideal geri 4'lünün yarısı (Hilbert ve Egemen) yokken sahaya sürmek mi daha büyük hata? Sahi, Sidnei'ye neden para ödeniyor?
Maalesef Beşiktaş'ın geri 4'lü kimyası baştan bozuktu. Beşiktaş'a gelmeden önce mütevazı bir sol açık olan Ekrem daha önce sağ bekteki ters kademe ve 'düz kademe' hatalarıyla saç baş yoldururdu. Dün ise ilk yarıda daha farklı ama yine kritik hatalar yaptı maalesef. Beşiktaş bekinin hücumda yaptığı top kontrol(süzlüğ)ü ve zamanlama hataları sadece 'ofansif hatalar' değildir. İnönü'deki bir maçta bu tip hatalar sadece ofansif devamlılığa sekte vurmakla kalmaz, vahim defansif hatalara yol açar. Çünkü Beşiktaş için ligde Şeref Bey'deki her maçta en iyi savunma, hücumdur!
'STANDART' NECE?
Neyse ki Ekrem hatalarını 'en kestirme şekilde' telafi etti. İlk yarıya oranla 2. yarıya UEFA Ligi maçı oynuyormuşçasına ateşli ve akıllı oynayarak başlayan Beşiktaş, Ekrem'in Almeida'ya kestiği harika topla öne geçti. Arada Fernandes'in sarı kart cezalısı durumuna düşmesi üzerine de şunu sorgulamak lazım: Adama arkadan vurmakla, arkadan vurulan adamın canı yanınca gösterdiği tepkinin kart cezasının aynı olmasına ne desek boş! En iyisi Fernandes o hareketi her maç yapsın! Belki bir süre sonra 'Tabiatı öyle, biraz sinirli' denilirse, başkaları gibi o da o pozisyonlarda kart görmez! İroni bir yana en doğrusu bir an önce 'Seba dönemi değerleri'ne dönmek: Yani Beşiktaş daha da iyi oynayıp rakiplerinin yanı sıra çifte standartları da yenmeli. Bizzat Fernandes de bu 'daha da iyi oynama' kapısının altın anahtarı aslında! Bana inanmayan Beşiktaş'ın 3. golünü tekrar tekrar izlesin!
Sarı kart göreni değil ama o 3. golü atan futbol harikası Fernandes'i 2 milyon euroya Beşiktaş'a kazandıran ancak artık Beşiktaş yönetiminde yer almayan kişiye ayrıca teşekkür etmek lazım.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Ölüm makinesi ile birlikte yüzdü! Korku dolu anlar

Yeni taşındığı evde gizli geçit buldu! Kapağı açınca hayatının şokunu yaşadı

Para yerine taş kullanıyorlar! İşte ülkeler hakkında ilginç bilgiler...