• $15,7685
  • €16,8363
  • 940.473
  • 2376.58
8 Aralık 2012 Cumartesi

Sol bek al şampiyon ol!

Haftalardır Beşiktaş 'takım hücumu ateşi'yle ligi kasıp kavuruyordu. Hormonlu ve çarpık şekilde endüstrileşmekten pas tutmuş Türk futbolunda ezberleri bozuyordu. Ancak Beşiktaş savunmasının sol kanadı Beşiktaş tarihinin en kötüsü. Uğur Boral daha 4 ayda Kadir Akbulut'un 14 yılda yaptığı toplam kademe hatasının 10 katını yaptı.
Bir yerden sonra 7 top kaptırıp rakibe tehlikeli kontra 'asistler' yapan Uğur Boral'ı da sol bekine doğru dürüst yardım etmediği gibi hücumda 2 %100'lük pozisyonu harcayan Olcay'ı da boşverelim! Belli ki bu 2'liyle o sol kanat özellikle defansif açıdan toparlanmayacak, her maçta rakipler o kanattan hücum ettiğinde Beşiktaşlı, Freddy Krueger filmlerinin futbol versiyonunu izlemeye devam edecek. Hatta Beşiktaş'ın başına çorap 'ören' hakem saçmalıkları da devam edecek gibi...
Eleştirmek kolay ama sorunun çözümünü bulmak çok da zor değil. Bu hafta içi yöneticiler futbolda yeniden yapılanma toplantısında son 2 ayda 98 maçta 70 oyuncu izlendiğini söyledi. Sahiden de daha önceki 8 yılda futbol maçından çok Fashion TV izleyen zihniyet(sizlik)ten sonra yeni yönetimin kurduğu oyuncu izleme-scout ekibi umut veriyor, heyecanlandırıyor. Beşiktaş en azından yeni Alves kazıkları yemeyecek ama bu ara transfer sanıldığından da çok daha önemli, hatta tarihsel bir kavşak noktası niteliğinde. Sol kanat sorununu halleden bir Beşiktaş bu sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından birine dönüşür.
4 ALTERNATİF İSİM
Öyleyse madem meslek icabı her hafta 20'den fazla maç izleyen biri olarak benim de menemende tuzum olsun. Hilbert hepimizden iyi bilir. Stuttgart'ın son şampiyon kadrosundan geriye kalan yegane isimlerden, eski takım arkadaşı Boka'nın sözleşmesi 6 ay sonra bitiyor. Keza Hilbert'in defalarca karşısında oynadığı Nurnberg'li Pinola'nın da öyle. Bu 2 isim sol bekte 'İbrahim Toraman katkısı' yapacak oyuncular. Sol bekte 'Oğuzhan etkisi' yaratabilecek Frankfurt'lu Oczipka ya da Nene alınamayacaksa hem sol bek hem de sol açıkta 'Fernandes etkisi' yaratabilecek Blackburn'lü Martin Olsson. Yoksa Beşiktaş bu sol kanatla devam ederse sadece şampiyonluk değil, taraftarın kalan keçileri de kaçırılır!

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor