• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Ağustos 2015 Perşembe

Sneijder'i çöz gruptan çık

G.Saray, Juventus’un olduğu gruptaki performansa yakın bir performans sergilerse, ilk ikiye girer. . Bunun için de öncelikle Wesley Sneijder’ın yeni sözleşme meselesini halletmesi gerekiyor.

G.SARAY göreceli olarak diğer gruplara bakınca çok zor olmayan bir kura çekti. Eğer G.Saray, yakın zamanda toparlanıp, iki sezon önce Juventus’un olduğu gruptaki performansa yakın bir performans sergilerse, ilk ikiye girip Şampiyonlar Ligi’nde devam etme şansı yükselebilir. Bunun için de öncelikle Wesley Sneijder’ın yeni sözleşme meselesini halletmesi gerekiyor. Ve de diğer sorunları çözmesi, mümkünse de transferin son günlerinde gerekli takviyeleri gerçekleştirmesi gerekiyor. Tabii ki Atletico Madrid ve Benfica deplasmanları, Avrupa’nın tüm takımları için olduğu gibi G.Saray için de zor deplasmanlar. Ancak bu iki güçlü rakiple İstanbul’da oynayacağı maçlarda galip gelmeyi başarırsa Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etmek adına iyi bir avantaj yakalar.

JORGE JESUS’U KAYBETTİLER

Atletico Madrid yine bildiğimiz gibi önemli oyuncularını sattı ama yerlerine de önemli oyuncular aldı. Bu sezona geçen sezonlardan farklı olarak 4-4-2 değil de 4-3-3, 4-5-1 karışımı bir dizilişle başladılar. Şu anda Diego Simeone’nin hücum planındaki kilit oyuncu Antoine Griezmann. Ayrıca Porto’da bir nevi gol makinesi olan Jackson Martinez de Atletico Madrid’in gol yollarındaki en önemli silahı. Benfica ise G.Saray’a benzer bir durumda. Kendi taraftarlarının yeni transfer baskısıyla karşı karşıya. Benfica’nın en önemli hücum kozları Nicolas Gaitan ve Talisca. Ancak bu oyunculara halen transferin bitimine çok az kala birçok teklif geliyor. Benfica, beraber büyük başarılar yakaladığı, karizmatik ve lider teknik direktörü, Benfica taraftarının çok sevdiği isim Jorge Jesus’u kaybetti. Ezeli rakip Sporting’e gitti. Süper Kupa maçında da Jorge Jesus’un yeni takımını yenemediler (0-1).

STOILOV’UNKİ BÜYÜK BAŞARI

Astana ile ilgili tek bildiğim ise zamanında F.Bahçe’de oynayan şimdilerin başarılı Teknik Direktörü Stanimir Stoilov’un Kazak temsilcisini çalıştırdığı. Yalnız Astana yolculuğu uzun ve boylam farkı nedeniyle Astana’da oynanacak karşılaşma büyük ihtimalle klasik Şampiyonlar Ligi saatinde başlamayacak. Zaten Teknik Direktör Stoilov bu mütevazı ekibi Şampiyonlar Ligi gruplarına taşıyarak şimdiden çok büyük bir başarıya imza attı. Astana deplasmanı için en zor yolculuk ise şüphesiz Lizbon ekibi Benfica’nınki olacak. Yaklaşık 11 saatlik bir uçak seyahati yapacaklar. Her hâlükârda G.Saray’ın grupta devam etmesi için mutlaka toparlanması ve gerekli takviyeleri yapması şart.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi