• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
23 Mart 2015 Pazartesi

Siz insanı iyice delirtirsiniz!

Beşiktaş maça doğru stratejiyle başladı. Bizim çorak topraklarında kovulmaktan beter edilip İspanya ile dünya kralı olan Del Bosque stratejisi: Dünya Kupası finalinden 1 gün önce “Seri kısa pasları sadece hücum etmek için değil topa sahip olurken takım savunmasını da güçlendirmek için yapıyoruz” demişti, kulakları çınlasın. Beşiktaş oyun saçma sapan durana kadar bu stratejiyi iyi uyguladı ancak 3. alana geçince kimse topa gitmeyip alan değiştirmediği ve herkes topu ayağına beklediği için takım hücumunda bocaladı.

Oyun gerekli gereksiz sürekli durmasa böyle olur muydu? Oyun bu kadar çok durmaz! İlk 45’te futboldan çok bol duraklamalı Japon sanat filmi, topsuz oyunda bolca “Bugün ne küfretsem” programı ve bol gerilimli gelgitler izledik. Lefter baba “Ben bu formayı sadece giymedim başımda taşıdım” demişti. Sadece bir ayda Lefter babaların hayat boyu futboldan kazandığı parayı kazanan Emenike o formayı çıkarıp gitme cüretini nasıl gösterebilir? Hadi İsmail Kartal mecburen sakatlanan Meireles yerine zaten oyuna Sow’u almak zorundaydı diyelim, peki Fırat Aydınus kartları evinde mi unutmuş? İlk yarıda Fırat Aydınus’un bizden tek farkı maçı üstüne para alarak en yakın yerden izlemesiydi!

Tabii son yıllarda derbide bir tarafta Beşiktaş varsa mutlaka bir aksilik olur. Bu sefer de Brugge hayal kırıklığının aksine gayet iyi oynayan Tolga sakatlandı yerine Cenk de olmadığı için 3. kaleci Günay kariyerinin ilk Süper Lig maçında oyuna girdi, tek bir hata yapmadı ama yetmedi!

Bir kere ters gitmesin insanın işi, muhallebi yerken kırılır dişi: Fenerbahçe 50. dakikada 3 oyuncu değişikliği hakkını da zorunlu olarak kullandı. Sakatlıklar tamam da artık Emenike, Kadıköy’de muhallebi bile yiyemez. Ancak Ergen United takımına kaptan olur.

Fenerbahçe 3 zorunlu değişikliğini erkenden yaparken Biliç reaktif kalarak hata yaptı. Maç içinde bu kadar kaotik hale gelen Fenerbahçe’ye karşı hem hamlelerde gecikti hem de galibiyete yeteri kadar asılmadı!

Yenilgide tüm suç Biliç’in mi? Hayır tabii ki. Olcay gelişine fantezi deneyeceğine topu kontrol ederek düzeltip vursa, büyük ihtimal skor böyle olmazdı. Peki, ya Oğuzhan’ın boş kaleye kaçırdığına ne demeli? Valla Oğuzhan’daki doğuştan yeteneklerin yarısı Rıza Çalımbay’da olsa efsane kaptan Mattheus’un ezeli rakibi olurdu. Lakin Oğuzhan bu gidişle 2. Zeyer olacak diye korkuyorum. İlk geldiğinden beri Oğuzhan’a verdiğim desteğin yarısını kendime verseydim, NTVspor’u bile aşıp BBC’de Gary Lineker’la program yapabilir miydim? Beşiktaş’ta bazı oyuncular ve Biliç bazı dakikalarda böyle devam ederse, bu gidişle iki kuruş aklımın kalanını da kaybedip Kamboçya’da çay ocağı işleteceğim. Beraberliğe oynarsan en baştan kafadan, son anda da gerçekten kaybedersin! Bu futbolda da çay işinde de böyle!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip