• $7,5334
  • €8,992
  • 413.62
  • 1541.98
12 Nisan 2011 Salı

Siyah-Beyaz bir hayal (mi?)

Bilmiyorum diğer Beşiktaş aşıklarını da benim kadar mutlu etti mi? Beşiktaş 17 yaş altı takımı Türkiye şampiyonu oldu. Misal aynı başarı Barcelona ya da M.United'da yaşansa hemen o şampiyon U-17'nin teknik direktörü önce U-18'e sonra U-19'a terfi eder. En fazla 5 yıl sonra da A takımın başına...
İşte 'Tayfur Havutçu'dan Beşiktaş'ın Guardiola'sı olur mu?' diye soruyor ya herkes. Bir hatırlatma: Guardiola, tarihin en güzel oynayan takımının teknik direktörü olmadan önce Barcelona'nın gelecek vaat eden gençlerinin formasını giydiği Barcelona B takımını çalıştırmış ve oradaki başarıları sayesinde A takımın başına geçmişti.
Siyah-beyaz özkaynak düzeninin medar-ı iftiharı Necip Uysal oynadıkça daha bir Ernst'leşiyor. Her maç üstüne daha da fazla koyarak adeta yağmurlu bir sezonda 'siyah beyaz bir gökkuşağı' gibi açıyor.

CEVHER İÇİMİZDE
O zaman yeni Necip'ler kazanmak için Muhammed, Erkut, Atınç gibi işlenmeyi bekleyen futbol mücevheri genç umutlardan en azından birisine bu maçta neden şans verilmiyor? Tayfur Havutçu gibi biri de her yıl altyapı takımlarındaki geleceğin yıldızlarına şans vermeyecekse, kim verecek?
Unutmamak lazım, dünkü futbol gecesini yetenekleriyle pırıl pırıl aydınlatan Quaresma ilk profesyonel maçına Sporting formasıyla henüz 18 yaşındayken çıkmış ve çifte kupa kazanmıştı. Dün gece de özel hayatında yaşadığı tarifi zor acılar yüzünden bekleneni veremeyen ama Beşiktaş, Türkiye Kupası'nı kazanacaksa Rüştü ile beraber kader adam olarak siyah-beyaz tarihe geçecek Simao da henüz 17'sinde Sporting'de yıldızını parlatarak 19 yaşındayken Barcelona'ya transfer olmuştu. Q7 ve Simao'nun yanı sıra C.Ronaldo ve Figo gibi dünya futbol tarihinin en yetenekli 5 açık oyuncusundan ikisini yetiştiren Sporting'in durumu da altyapıya sırtını döndüğü için şimdilerde Beşiktaş'tan iç açıcı değil. Ne de olsa başkan adayları, seçilebilmek için Almeida ve Bobo isimlerini koz olarak kullandı. Sahi Beşiktaş da bir zamanlar Türkiye'nin Sporting'iydi değil mi?
O 10 yılda 5 şampiyonluk + 3 ikincilik yaşanan altın yıllarda!

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı