• $7,362
  • €8,9057
  • 410.175
  • 1528.82
05 Ocak 2012 Perşembe

Sis mi Fernandes mi?

Fernandes gibi bir dar alan çilingiri ve kısa pas sanatçın var. Artı yanında orta saha zanaatkarı Ernst var. Bu ikiliye rağmen uzun top şişirmek, bitmiş bir çakmakla yağmurlu havada sigara yakmaya çalışmaya benziyor!
Neyse ki ilk 5 dakikadaki sis etkili bocalamadan sonra Beşiktaş, Fernandes ve Ernst kozlarını kullanmaya başladı. Hatta o dakikalarda Beşiktaş ilk yarının flaş ekibi Eskişehirspor karşısında %70 oranında bir topa sahip olma üstünlüğü kurdu. İlk yarı sonunda rakibinin 3 katından fazla isabetli pas yaptı Beşiktaş. Bu 'estetik oyun üstünlüğü'ne rağmen 'skorda üstünlük' kuramamasının sebebi ise 4-3-3'ün ileri 3'lüsünün birbiri ve takımın geri kalanıyla gerekli 'zihinsel bağlantı'yı kuramamasındandı.
Yetenekleri kısıtlı Ekrem'e ne kadar kızsak boş! İleri 3'lünün kanatlarında bitmiş bir çakmağı andıran Ekrem'den çok Ekrem yerine o mevki için tüm yetenekleri doğuştan futbol bünyesinde bulunduran Ümit Milli'lerin harika çocuğu Burak Kaplan neden ilk 11'de başlamaz diye sormak lazım!
PEKTEMEK DAHA ETKİLİ
Neyse ki duran topların profesör doktoru Fernandes vardı. Avrupa'da birçok iyi takımın istemesine rağmen sözleşme yenilenmeyen Sivok'u buldu da sisi biraz olsun dağıttı. Beşiktaş madem 1-0 öne geçince yine geriye çekilip daha çok kontra arayacaktı, o zaman kontra toplarda Almeida'dan çok daha etkili olan Pektemek neden bu kadar geç oyuna alınarak ateşle oynandı?
Saha içi neyse ama saha dışında her yerde manşet olan 'Bakkala tarihi borç!' konusunda Beşiktaş yönetiminden halen bir açıklama bekliyoruz. Ayrıca siyahla nefes alıp beyazla nefes veren ne kadar insan varsa şunu iletmemizi istiyor: 'Şikeyle ilgili 58. maddenin değişmesini savunan tek bir Beşiktaş yönetim kurulu üyesi dahi varsa Beşiktaş kulüp binasına 58 km bile yaklaşmasın!'
Ayrıca borç demişken şunu da belirtmek renklere aşkımın borcudur: Beşiktaş'ın Demirören'e borcu yok, tam tersine Demirören'in Beşiktaş'a borcu var. Demirören, Beşiktaş'a başkan olduktan sonra ne kadar borç ortaya çıktı?
O miktarı alın, Demirören başkan olmadan önce Beşiktaş'ın ne kadar borcu varsa o miktardan çıkartın. Demirören'in işte o çıkan miktar kadar borcu var. Kulübe verdiği zararların 'Ruhsal borcu' hariç tabii!

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik