• $13,5248
  • €15,2872
  • 802.129
  • 1945.07
10 Şubat 2013 Pazar

'Sir' hatasından dönünce...

İlk 35 dakikada Beşiktaş, tek bir savunma ribaundu bile alamadı. 1-0 yenikken baskı yedi, Oğuzhan ve en az iyi olduğu gününde bile "Form geçici klas kalıcıdır" edasıyla fark yaratan Fernandes'e rağmen "Sir" takımı ilk 35 dakika degajla çıkarmaya çalıştı! O 35 dakikada tam 35 pas hatası yapıldı!

Oğuzhan'ın ilk yarı boyunca Sinan Kurumuş'a attığı harika Fabregas pasları boşa gittiyse hatayı Sinan'da değil "Sir"de aramak daha doğru olmaz mı? Dilerim daha önce tüm puan kayıplarında kendisi dışında herkesi suçlayan "Sir" Samet Aybaba, 40.dakikada oyundan aldığı Sinan'ı ilk 11'de başlatma hatasını kabul eder ve umut vaat eden genç forveti bizzat kendisinin aldırdığını unutmaz!

HATASIZ BİR TÜRK HAKEM İMKANSIZ MI?  

Hiç kabul etmese de daha önceki 3 maçta hatalar yapan Samet Aybaba'nın "hatanın neresinden dönersen kârdır" değişikliği sonucu Toraman ön liberoya geçince giden maç geri geldi. İlk yarıda ortada Beşiktaş'ı ayakta tutan Oğuzhan'ı sağ çizgiye çekmesini de şimdilik idare edelim! Ne de olsa Aybaba'nın sezon başından beri takıma en pozitif katkısı olan "takım ruhu aşısı" 2. golün mimarıydı. 55'te Holosko bomboş durumdaki Fernandes'e pası veremedi. Ancak Fernandes, önce Holosko'yu teselli etti sonra da harika kornerlerinden birini kullandı. Sahanın en iyisi Sivok en doğru zamanda en doğru pasla en doğru yerdeki Toraman'a güzel bir asist yaptı.

Niang'ın topa ilk dokunuşundan hemen sonra 3. golün gelmesi Niang'ı tanıyanları hiç şaşırtmadı. Peki, 3. golde ofsayt var mıydı? İnşallah yoktur!

Daha önceki maçlarda Beşiktaş aleyhine hakem hatalarını ne kadar istemiyorsak, gönül verdiğimiz takım lehine hakem hatasını da o kadar istemeyiz. Üstü kalsın!

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar