• $15,9401
  • €16,8822
  • 945.275
  • 2372.35
13 Ekim 2012 Cumartesi

Sıkışıp kalmak!

İlk 45'te dakika başına 1'den fazla pas hatası yaptık. 271 pas yaparken rakip kaleyi tutan sadece 2 şut atabildik. Ne de olsa milli takım, ülke futbolunun içbükey aynası: Takımlarımızın Avrupa maçlarına benzer şekilde topa %62 sahip olduğumuz ilk yarıyı 1-0 geride kapadık. Sakatlıklar nedeniyle elimizde kalan en önemli gol silahımız Umut'un en büyük kozu hava toplarında da sınıfta kaldık: İlk yarıda yaptığımız 13 kanat ortasının 12'si karavana gitti!
TEK ADAMLA OLMAZ!
İlk 45'te sadece Arda tek başına bir şeyler yapmaya çalıştı. Ama işte milli takımlar düzeyinde bu maçlar tek adamla kazanılsaydı, GarethBale'li Galler bir turnuvanın finallerine katılır, en azından Sırbistan'a 6-1 yenilmezdi! 2. yarıda oyuncu değişikliklerinin de etkisiyle Arda'nın yenilgiye isyanına katılan oyuncularımız oldu. Ancak bir süre anlamsızca Rumen savunmasının en güçlü tarafına hücum yapmakta ısrar ettik.
ÇÖZÜM ÜRETEMEDİK
Shakhtar'da 9 yılda 6 şampiyonluk yaşayan, Lucescu ustanın da sol bekte asla vazgeçmediği Razvan Rat'ın savunduğu kanadı boşuna zorladık, durduk! Olmayınca bu kez Arda'yı sola aldık. Gol yemedikçe katılaşan, direnci artan Rumen savunmasını 2 açık + 2 santrforla aşmaya çalışırken neredeyse hiçbir pozisyonda çoğalamadık. O kadar çok adamla topun arkasına geçtik ki tüm maç boyunca tek bir kez bile ofsaytadüşmedik! Bir süre sonra Arda da yorulunca ortaya sıkıştık kaldık.
BİZDE FALCAO YOK!
3 oyuncu değişikliğimizde de orta saha oyuncularımızı oyundan aldık ama değişen pek bir şey olmadı. Belki de en büyük hatamız en baştan 3 merkez orta saha ile başlamamaktı. Evet, Arda sezon başından beri Atletico Madrid'de santrfor arkasında oynatıldığında çok verimli oldu. Ancak bizim milli takımımızın santrforu maalesef Atletico Madrid'deki Falcao değil! Milli takımımız aleyhine daha da önemli fark biz 4-2-3-1 oynarken santrfor arkasındaki 3'lümüz fazla statik oynuyor. O zaman da Romanya gibi biraz iyi takım savunmasına sahip sıradan bir takıma bile yeniliyoruz.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak