• $15,9392
  • €16,7939
  • 926.21
  • 2394.83
21 Ekim 2011 Cuma

Sermaye-emek çelişkisi

İlk 10 dakikada bizim sol kanadı "serbest ticaret bölgesi" gibi kullandıran İsmail'e mi kızalım, ona bir kez bile yardım etmeyen Simao'ya mı?

Neyse ki Emst ve Sivok gibi son lig şampiyonluğunun kahramanları günündeydi de ilk 20 dakikadaki, defansif erozyona rağmen hasarsız atlatıldı.

Hücum hattının kolektif hatası sinir bozucuydu. Carvalhal'la her maçta ayn boyutlarda ortaya çıkan "balans ayarı bozukluğu", bu kez hücum pres alanındaydı. Barcelona'da ya da İrlanda 2. liginde, dünyanın herhangi bir yerinde 4-3-3 oynayan takımların rakip savunma topla çıkarken Necip, Emst gibi orta 3'lünün "içleri" pozisyonundaki oyuncuları ilk topları karşılamıyor. Karşılamamalı da zaten!
 
Çünkü 4-3-3'ün diziliş mantığı gereği, rakip savunmaya ilk basması gereken oyuncular öndeki 3'lüdekiler.

Beşiktaş'ta tam tersi. Rakip savunma topla çıkarken Edu, takım savunmasına en fazla "antrenmandaki trafik konisi" kadar katkı sağladı.

EMEKÇİ 5'E YAZIK!

Bu tip bir deplasmanda "organize olmayan ataklarla hücum eder gibi" yapacaksanız, Holosko neden Edu yerine başlamaz, anlamak imkânsıza yakın. Holosko'nun yavaş çekimde oynatılan görüntüleri bile Edu'dan hızlı! Yine Edu'nun yanında top ayağındayken ışık hızında gözüken Bobo, Edu'dan ne kadar çok fazla para istedi de kontratı yenilenmedi, çok merak ediyorum!

Sanırım Carvalhal'ın dün geceki taktiği "O kadar kötü oyna ki rakip de kötü oynasın 1 puanı alalım"dı! Egemen-Sivok-Aurelio-Necip-Ernst'ten oluşan direniş hattının emeklerine yazık oldu. Onların emekleri, görmesini bilene çok değerli ama o rekor borçla kurulan bu kadronun sergilediği futbolun yavanlığı paha biçilemez!

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama