• $16,5542
  • €17,5576
  • 972.124
  • 2529.26
5 Mart 2012 Pazartesi

Seçim hemen yarın yapılsın

İyi insan Carvalhal'ın başarılı olmasını belki de Carvalhal'dan bile daha çok istiyordum. Ancak Carvalhal malesef ligde Beşiktaş'ın en kritik maçına 4 stoperle başladı. Rakip geçen sezonki son 10 yılın en iyi oynayan Trabzon'u olsa, bir yere kadar kabullenilebilirdi. Fakat rakip son 4 sezonun puan açısından en başarısız Trabzon'u. Son 4 maçta 12 gol yiyen, Burak'ın hızıyla ayakta kalan bir Trabzon.
Madem aynı anda 4 stoperden savunma kuruluyor, o zaman neden ligin en hızlı forveti Burak karşısında, ligin en ağır stoperi Sidnei oynatılıyor? Sidnei, geriden oyun mu kuruyor? Aslında kuruyor ama malesef Trabzon lehine oyun kuruyor. Masalda tahtadan insana dönüşen Pinokyo bile o anlarda Sidnei'nin yanında Baresi ve Gökhan Keskin kadar teknik kalıyor!
Şu anda dünyanın en başarılı iki teknik adamı Guardiola ve Carvalhal'ın toprağı Mourinho 'Önce teknik sonra diğer unsurlar futbolda belirleyici' derken malesef Carvalhal sol kanadı bir stoper, bir de zoraki sağ bek Ekrem'den kuruyor.
Aslında nihai sorun, tercihleriyle Hababam Sınıfı müfettişi Hüseyin Şevki Topuz'u hatırlatan Carvalhal'den çok Beşiktaş'ın bir zamanlar 'Türkiye'nin Barcelona'sı olan altyapısını 8 yıldır kurutan zihniyet.
Artık Beşiktaş A2-PAF takımı sadece hakem hatalarından sonra blöf unsuru olarak kullanılmamalı. G.Saray bu kadar puan farkıyla lider ise iki A2 yıldızı Semih Kaya ve Emre Çolak'ın fark yaratan katkıları sayesinde de önde. Terim, 'Beşiktaş altyapısındaki oyuncular G.Saray'dakilerden daha yetenekli' diyor. Ama Beşiktaş'ta Atınç ve Muhammed yedek kulübesinde, Mendes kontenjanı mahkumu! Burak ise Ekrem'in bile yedeği!

KÖTÜNÜN İYİSİ!..
Neyse ki ilk 50 dakikada Trabzon o kadar kötü ki, Beşiktaş'ın kaleyi tutan ilk şutu gol oluyor. Cenk dünyaları kurtarıyor ama yetmiyor. Belki de sezon başından beri en kötü maçını oynayan Burak, ilk kez ligde büyük bir takıma gol atıyor! Sonrasında Carvalhal'ın kafasından bile daha karışık bir oyun sonucu Beşiktaş geri düşüyor. Beşiktaş'ta yeni yönetim seçimi mümkünse hemen yarın yapılmalı. Düzeltilmesi gereken çok şey var. Ne Beşiktaş ne de Beşiktaşlı'nın daha fazla kaybedecek bir haftası dahi yok artık!

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını