• $8,2901
  • €10,1446
  • 489.212
  • 1444.87
01 Mart 2011 Salı

'Schuster'ce konuşursak

'Schuster'ce konuşursak Antalyaspor, '1960'ların futbolu'nu oynamıyor. Ancak Beşiktaş geri dörtlüsü (+Aurelio) özelinde siyah-beyaz takım savunmasının kaç model olduğunu tartışan özel bir yazı değil, kitap bile yazılabilir!
Takım savunması kurgusu bu kadar 'kırılgan' olunca, bir yerden sonra sezon başında ve 2. devre başında büyüleyen 'takım hücumu' da ister istemez paslanıyor! Sadece 'kalite' Antalya karşısında saman alevi gibi parlayınca böyle 'teselli' galibiyetler geliyor, gerisi muamma kalıyor!
Bunda tüm kabahat Schuster'in mi ya da Schuster gidip Benitez gelse hepsi bir günde düzelir mi? Del Bosque ve Ertuğrul Sağlam'ı hatırlayınca hiç sanmıyorum!
Tek tek ele alırsak Ekrem-Sivok-Toraman-İsmail dörtlüsünün Recep-Ulvi-Gökhan-Kadir efsanesinden en büyük farkı, her yıl silbaştan kurulan bir takımın oyuncuları olmalarından çok daha fazlası değil!
BİLETİ 500 TL YAPIN!
Yoksa hiç kimse Simao'nun Rıza Çalımbay'dan, Quaresma'nın da Walsh'tan daha kötü açık oyuncuları olduğunu iddia edemez. Hatta Milne'in de Schuster'e göre en büyük fazlasının 'Seba döneminde Beşiktaş'ı çalıştırmış ve taraftara saygısızlık yapmamış olduğunu söylesek, aynı yönetimin Sağlam ve Del Bosque'yle bile yapamadığını not düşsek, kimse de 'yok artık' demez herhalde!
Öyle ya da böyle Schuster'e verdiğim desteği acaba kendime verseydim 'kaç model yazar' olurdum, en azından Uğur Meleke'nin yarısı kadar olabilir miydim, onu düşünüyorum. Bu şekilde ara sıra UFO görüp sonra hiçbir şey olmamış gibi evine dönen masum köylü gibi 'hayat devam ediyor!'
Kendi taraftarlarına bedavaya dağıttığı bir bileti Beşiktaşlı'ya 100 TL'ye kazıklamaya çalışan yönetim zihniyetine ise söyleyecek söz bulamıyorum! Sadece 'birileri'ne benzetiyor, avazım çıktığı kadar 'yeter' diye bağırmak istiyorum!

<p>Astrolog Özlem Recep, 'Kadro bekleyenler alanları ile ilgili olumlu olan süreçlerin içerisindeyiz

11 Mayıs Boğa Burcu Yeniayı'nın burçlara etkisi

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı