• $13,5806
  • €15,299
  • 793.132
  • 1951.17
16 Aralık 2012 Pazar

Şampiyonluk olasılıkları

Fernandes ve Oğuzhan'ın kreatif özelliklerinin 3'te 1'i bile olmayan bir merkez orta saha 3'lüsü varsa, strateji de farklı olmalı. Toraman-Necip-Veli 3'lüsünün pres gücü ve rakibi bozma özelliklerinden faydalanarak ileride basarak başlansa, ilk 20 dakikada bu kadar da etkisiz bir Beşiktaş izlemezdik.
Zaten Beşiktaş sezon başından beri ne çektiyse takım savunmasının takım hücumu kadar sağlam olmamasından çekti. Sezon başından beri adam paylaşımını beceremeyen bir takım, 11 kişi kendi ceza alanına çekildiğinde bile gol yiyebiliyor. Ancak yine de 11 Beşiktaşlı kendi ceza alanına kümelenmişken rakip stoperin 1 metreden gol atması, bu sezonki komik goller yeme şampiyonu Beşiktaş savunması için bile anormal ötesi!

ÇALIŞTIĞIN KADAR ŞANS
Ama Kulusiç'in golü Gençlerbirliği'ne değil tam aksine Beşiktaş'a hayat verdi. Anlamsız 'geriye gömülüp nafile kontra arama' yanlışlığından dönülüp bu sezon Beşiktaş'ı Beşiktaşlı olmayanlara bile sevdiren 'hücum ateşi güzeli takım' geri döndü. 1-0'dan sonra Beşiktaş'ın birçok oyuncusu ortalama yeteneklerinin çok daha üstünde bir azim ve mücadele sergiledi. Maçı 1-1'e getiren golde şans faktörü vardı tabii. Ama 'Ne kadar çok çalışırsan o kadar çok şans sana güler' atasözünü hatırlatan cinsten bir şanstı.
Beşiktaş ikinci yarıda da çok çalıştı, şansını sonuna kadar zorladı. Fakat son  1 aydan negatif anlamda çok farklı bir Hugo Almeida vardı. Özellikle 67 ile 77 arasında 'Almeida maskeli Güiza kabusu' geri döndü. Şaka bir yana bu sezon başında aşırı endüstriyel futbol uşaklarının 'İlk 10'a bile giremez' diye akıllarınca küçümsedikleri Beşiktaş, sezon başından beri kaçırdığı gollerin sadece yarısını bile atsa Avrupa'nın en golcü takımı olmanın en büyük adayı.

TRANSFER FARK YARATIR
Ara transfer Beşiktaş için tarihi öneme sahip: Hücum hattında Fernandes etkisi yaratabilecek bir Nene... Olmadı Oğuzhan etkisi yaratabilecek bir Saponara... Hiç olmadı hem 2. bir Holosko etkisi yaratırken Batuhan'dan çok daha güvenilir bir santrfor alternatifi de olabilecek bir Huseklepp... Bu kalitede isimlere ilaveten takım savunmasını düzelten bir Beşiktaş için şampiyonluk hayal değil, futbolun gerçeği! Tıpkı McGregor'un iyi bir kaleci olması gibi!

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!