• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
1 Nisan 2014 Salı

Salih, Topal ve "Pil Adam"

Sadece Türkiye’de değil… Kendi yaş grubunda Avrupa’nın en iyi savunma arkasına ara pas atan oyuncularından birisi Salih… Bu yüzden Ersun Yanal uzun süre banko oynatmasa da Salih’i hiçbir yere bırakmadı. Bu yüzden Porto da Salih’i istiyor, Roma da…

Roma demişken, 15 yıl gibi uzun bir süre İtalya Serie A’nın aranan kalecilerinden olan Frey, dün gece ilk 15 dakikada o altın yıllarını hatırlatan kurtarışlar yapmasa, Salih’in ara pasları çoktan işi bitirmişti.

Fenerbahçe forvetleri en başta Salih’in servislerini değerlendiremedi ama Frey’le aynı ana dili (Fransızca) ama farklı futbol dilini konuşan Basser, Salih’in yapamadığını yaptı ve “tersine asisti”yle Fenerbahçe’nin gol perdesini açmasına neden oldu.

İşin aslı “Daum felaketi”nden sonra İrfan hoca, Bursa’ya en azından moral motivasyon açısından daha önce olmayan şeyleri katmış. Ancak pusuda Kuyt gibi bir fırsatçı varken Basser’in yaptığı hatayı yaparsan, golü yersin! Kuyt kaç yaşına geldi bilemem ama Hollandalı “Pil Adam” halen bizim ligin en iyi karambol golcülerinin başında geliyor.

Tıpkı Kuyt gibi Fenerbahçe’ye taktik açıdan TV’den göründüğünden daha fazla katkı yapan bir oyuncu da Mehmet Topal. Topal, 2. yarıda derbi öncesi kart cezalısı durumuna düşmemek için frene basana kadar Fenerbahçe orta sahada üstünlük kurdu, Belluschi pasifize oldu. Meireles de Dünya Kupası yaklaştıkça düzelmeye, asıl potansiyelini performansa çevirmeye başladı. Salih sürekli oynamamaktan kaynaklanan fiziksel eksiği nedeniyle maçtan düşünce Bursa kıpırdandı, baskı kurdu.

Fenerbahçe ise öndeyken baskı yiyince tüm iyi takımların yaptığını yaptı: Tam zamanında golleri attı, 3 puanı aldı. Derbi öncesi kart cezası riskini almadı, fiziksel-mental açıdan yıpranmadı. “Fiziksel açı”dan dem vurmuşken, yetenekli ama süreksiz Salih’in şimdilik çelişkisi bu: Fiziksel eksiklikleri nedeniyle sürekli oynatılmıyor ancak sürekli oynatılmadıkça da fizik-kondisyonu bir türlü istenen kıvama gelmiyor.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler