• $17,9543
  • €18,4195
  • 1036.19
  • 2864.25
26 Haziran 2014 Perşembe

Sabella, Messi'ye duacı!

Arjantin belki de 2014 Dünya Kupası’nın en kolay grubundaydı. Yine de teknik direktör Sabella’nın bir türlü doğru kimyayı oluşturamadığı Arjantin hiçbir maçını çok kolay kazanamadı. 3’te 3’ü “Sabella’nın takımı” değil Messi’nin kendisi yaptı. Son yarım saatte Messi oyundan çıktıktan sonraki Arjantin’in hali daha doğrusu halsizliğini hep beraber gördük. Sabella, Messi’siz Arjantin’in pek matah olmadığını ama Messi arkasında “Xaviesta” yokken de çok şey olduğunu tüm dünyaya bir kez daha kanıtladı.

2014 Dünya Kupası’nda şu ana kadar oynadığı 3 maçta da maçın adamı seçilen 2 isim var. Birisi Kolombiyalı Rodriguez diğeri ise Messi. Arjantinli genetik futbol harikası, dün frikikten kupanın 2. golünü atarken ilk frikik golünü atan Dzemaili’den çok daha zorunu başardı. Dzemaili’nin golünden önce farklı skordan sonra cıvıtan Fransa’nın barajı en fazla halı saha barajı ciddiyetindeydi, oraya kâğıt helvadan baraj yapsan çok değişmezdi.

Ancak Messi maç 1-1’ken ve Arjantin zorlanırken uzak mesafeden ölü topa can verdi. Üstelik de kalede kupanın en iyi performanslarından birini sergileyen Fransa Ligue 1’in en iyi kalecilerinden Enyeama vardı. Sabella, ilerleyen turlarda Messi’nin büyüsünden daha fazla verim almak istiyorsa Agüero-Higuain gibi 2 süper merkez forvetin ikisini birden kanatta harcamak yerine oyunu genişletecek, açıkta daha başarılı olabilen oyuncuları düşünmeli. Tabii elinde Messi varken en iyisi yıldızını sarıp sarmalayıp keyfini hoş tutması! Tata Martino Messi’ye rağmen en kötü tercihleri yapsa da hocası olduğu Barcelona Messi sayesinde son maçın son düdüğüne kadar şampiyonluk iddiasını sürdürmüştü. Şimdilik Mascherano ve Di Maria, Messi’nin en iyi yardımcıları ama ilerleyen turlarda Messi’ye ne kadar çok yardımcı oyuncu çıkarsa Arjantin o kadar şansını arttırabilir.

PJANİÇ’E YAZIK OLDU

Bosna, Quieroz tarafından önce kaybetmeme ve gol yememe üzerine programlamış İran karşısında asıl kalitesini gösterdi. Susiç nihayet kendisine elemelerde Brezilya biletini getiren çift santrforlu sisteme geri dönüş yaptı ama geç kaldı. Anneannemin Bosna göçmeni olması bir yana, insanlar Dünya Kupası’nda Pjaniç gibi özel bir yeteneği daha fazla izlesin isterdim. Neyse ki bir başka genç özel yetenek Nijeryalı Ahmed Musa dün nihayet sahneye çıktı.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...