• $15,9176
  • €16,8945
  • 944.223
  • 2372.35
28 Kasım 2011 Pazartesi

Ribaunt golcüsü

1990'ların sonu... 5 iflah olmaz Beşiktaş aşığı, sabahlara kadar Championship Manager oynayıp 3 kuruşluk aklımızla Beşiktaş'a oyuncu keşfediyoruz! Kulübü yönetenler bize görev verdiğinden falan değil, zaten o zaman Türk futbolunda 'scout', 'sürdürülebilir başarı' kadar yabancı bir kavram. Sonra Beşiktaş'ın hocası Galli Toshack diye, biz de kulübe 'Lütfen sayın Toshack, Galler futbolunun yaşayan efsanesi Gary Speed'i Beşiktaş'a getirin!' mealinde bir faks yolluyoruz. Trabzon'da yaz günü ninelerin bordo-mavi atkılar örmesinin 'teknolojik versiyonu' bir futbol deliliği işte...
Maç sabahı o Gary Speed'in 42 yaşında hayatını yitirdiğini öğrendik, futbol adına güne yenik başladık. Neyse ki Türk futbolunu yönet(emey)enlerin insan haklarına aykırı deplasman yasağını, o yaz günü atkı ören ninelerin 'ruhsal torunları'yla el ele delmişiz. Maç başlamadan renklerin ötesinde futbol aşkı adına bir nevi şeref golünü atmışız...
Trabzon, ligimizin tramvayvari maç temposu ortalamasına göre metro temposunda oynanan Inter maçı yorgunu. Carvalhal, Trabzon'un gol makinesi Burak'ı durdurmak adına iyi çalışılmış bir takım savunması kurgusu geliştirmiş. Bu 'Burak'ı kademeli pasifize etme makinesi'nin tek paslı dişlisi maalesef Ekrem Dağ'dı. Hele Tolga Zengin'in alışıldık olmadığı üzere şutları sektirdiği pozisyonlardan birinde Mars'a diktiği vuruş, ekstradan üzücüydü. Ahı gitmiş vahı kalmış Ekrem'in yerine Ümit Milli'de harikalar yaratan Burak Kaplan'a neden hiç şans verilmez ki?

CARLOS KENDİNİ DÜZELTTİ!
İşin aslı Beşiktaş'ın Burak merkezinde Trabzon'u durdurması yeterli olmayacaktı. Şu ana kadar evinde oynadığı 2 derbide sadece 2 puan alabilen Beşiktaş'ın mutlaka kazanması gerekiyordu. Q7'nin yarattığı-yakaladığı-kaçırdığı pozisyonlarda topu Bremen'dekinin aksine sürekli ayağına bekleyen Almeida yerine iyi bir 'ribaunt golcüsü' olsaydı, Beşiktaş takım savunması bağlamında üst düzey formuyla daha önce öne geçebilirdi.
Doğuştan ribaunt golcüsü Pektemek hemen etkisini gösterdi ve eşitliği Beşiktaş lehine tam zamanında bozan golü yarattı. Q7 her maç böyle oynar, Carvalhal da kendisini düzeltmeye devam ederse işler düzelebilir.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak