• $9,2926
  • €10,838
  • 534.008
  • 1432.92
25 Kasım 2014 Salı

Recep Çetin Kuyt!

Fenerbahçe golü, Caner’in savunmakla yükümlü olduğu kanattan yedi. Ancak golün tek sebebi Caner değildi. Bursaspor skoru 1-0’a getiren golün benzerlerini bu maçtan önceki son 6 lig maçında bolca attığı için o 6 haftada Fenerbahçe’den sadece 1 puan az toplamıştı. Fenerbahçe takım savunması, o pozisyonda Bursa son haftalarda o golün benzerini hiç atmamışçasına kayıtsız kaldı, gerektiği gibi organize olamadı.

İlk yarının kalanında ise Caner önemli bir hata yaptı. Erken sarı kart görmesine rağmen o andan itibaren sürekli 2. sarı kartı görme riskini hissettirecek yüksek tansiyonda devam etti. İsmail Kartal’ın bulunduğu yedek kulübesi, Caner’in oynadığı çizgiye yakın tarafta değildi. Belki de bu yüzden İsmail Kartal, Bursa gibi fizik gücü üst düzey bir takım karşısında erkenden 10 kişi kalma riskini almamak için Caner’i 35. dakikada oyundan aldı, daha doğrusu oyundan almak zorunda kaldı. Ancak Hasan Ali neredeyse hiç ısınmadan oyuna dahil olduğu için ilk yarının kalanında Rize maçındaki parlak performansının uzağında kaldı.

Diego’nun 56. dakikada sakatlanması da İsmail Kartal’ın A planını iyice bozdu. 10 dakika sonra Kuyt’un kimsenin vuramadığı ve müdahele edemediği ortasında bir “Recep Çetin golü” izledik. Bu golde rüzgar ve yetenekli genç kaleci Harun Tekin’in (tecrübesizlikten de kaynaklanan) hamle zamanlama hatası kadar Bursa’nın oyunun o bölümündeki salt 1-0’ı korumaya dayalı oyunu da rol oynadı.

Bu noktadaki eleştirim kesinlikle Şenol Güneş’e değil, tam tersine Şenol hocaya tüm oyuncuları performanslarını (İrfan Buz’un başarılı rötuşlarına rağmen) dibe vurdurarak bırakan Daum’a. Şenol hoca bütçesel sorunlara rağmen kısa sürede Bursa’yı çok iyi toparladı. Sadece milli takıma oyuncu kazandırmakla kalmadı, son 5 yıldır tüm yaş gruplarında önemli gelişim gösteren Bursa altyapısını da A takıma verimli biçimde eklemleme sürecini başarıyla başlattı.

İsmail Kartal ise kısa vadede kazandığı krediyi daha iyi kullanmak adına bazen dün gece Caner’i oyundan aldığı andaki gibi radikal kararlar vermek zorunda kalacaktır. Bu olaydan sonra Caner’i tekrar eski performansına geri döndürüp döndürememesi de sezonun kalanındaki teknik adamlık performansında belirleyici olacak. Dün gece 56’da Diego’nun sakatlanıp çıkması ve yerine Diego tipi bir oyuncu değil de şu anda fiziksel açıdan klasından çok düşük seviyede olan Sow’u oyuna sürmek zorunda kalması önemli bir handikaptı.

Şenol hoca ise oyuncu kadrosunun fizik kondisyon seviyesini çok iyi hesaplayarak Bursa’nın asıl ofansif gücünü son 10 dakikada sergiletti. Şimdilik yedek kulübesinde kalan Enes Ünal da parlak potansiyelini istikrarlı performansa dönüştüreceği seviyeye geldiğinde, Bursa bu son bölümlerde daha da etkili olabilir.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Üsküdar'da istinat duvarı çöktü,  faciadan dönüldü. O anlar kame

Üsküdar'da istinat duvarı çöktü

Dev platform ''1915 Çanakkale Köprüsü''nün altından geçiriliyor

''Boncuklu Tarla''da 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen tapınak bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Ekim 2021)