• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
16 Mart 2012 Cuma

Raskolnikov imanı

Her şeye rağmen Beşiktaş'ın asıl sahibi olan taraftarın tek isteği vardı: 'Kalk ayağa yürü güneşe!' Maçtan önce öyle bir atmosfer vardı ki, 11 Beşiktaş forması giymiş taraftar sahaya çıksa bile maçı alacağımıza inanıyorduk. Adeta Zeki Demirkubuz'un 'Raskolnikov imanı'yla inanmıştık tura.
Diğer tarafta ise en büyük rakibimiz olan 'dini imanı paradan ibaret' kongre hesapçısı kafa vardı: 'Gerçekçi olun biraz, hayırlısıyla elenelim de bir dahaki turda alınabilecek bir hezimetin ihalesi bize kalmasın!'
Kulübü bir ekonomik krizden diğerine sokan paraspekülatörü ruhsuz kafada kaç gram futbol duygusu ve takım aşkı bulunur ki zaten? 'Gerçekçi olun' deyip sürekli kendi çıkarı lehine gerçeği saptıran, alın teri olmayan paranın kiriyle çarpıtan, efsane başkan Seba'nın elverişsiz sağlık koşullarını bile manipüle eden o kafaya inat, gerçeği gayet farkındaydık zaten. Tur daha ilk maç oynanmadan önce Madrid'e giden uçakta çoktan sabote edilmişti.
Beşiktaş, tarihinin en önemli maçına çıkacaktı ama tarihinin en sahipsiz günlerini yaşıyordu. Uçakta futbolcu ve basın emekçisinden çok 'Parasını verir istediğimi yaparım'cılar vardı. Yolculuk boyunca futbolcular uyandırıldı, rahatsız edildi. O uçakta onların yerine Atletico taraftarları olsaydı bile futbolcuların konsantrasyon ve sinirleri bu kadar Beşiktaş aleyhine bozulamazdı.
ÇOK ACI GERÇEKLER
Turu aslında çoktan kaybettiğimizi bile bile turu sabote eden sahipsizliğe isyan etmek adına iki katı inandık. Yoksa Simeone yönetimindeki Atletico'nun 13 maçta sadece Barcelona'dan 2 gol yediğini 'kongre spekülatörü' kafadan çok daha iyi biliyorduk. Futbolun gerçeklerini hepsinden çok farkındaydık. Sadece onların Beşiktaşlı'ya gerçek diye yutturmaya çalıştığı yalanlara isyan ediyorduk iki kuruşluk futbol kalbimizle. Ne de olsa Barcelona'yı Ahmet Dursun, Liverpool'u Serdar Özkan'la yenmiştik! Yani bir şekilde Ekrem'le Edu'yla Atletico Madrid'i de eleyebilirdik belki.
Eleyemeseler de dün gece kapasitelerini zorlayan tüm futbolcuların canı sağolsun. Turu kimlerin sabote ettiğini biliyoruz ne de olsa. Dünyanın en iyi teknik direktörü olmasa da dünyanın en iyi niyetli adamlarından birisi olan Carvalhal'ın da tüm hatalarına rağmen canı sağ olsun artık. Carvalhal'dan Madrid uçağındaki sabotaja sebep olanlardan çok daha iyi yönetici olur en azından.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

Cezaevinde öğrendi! Devlet desteğiyle mesleği haline getirdi

Dalgıç son anda köpekbalığına yem olmaktan kurtuldu! Dehşete düşüren an

Model uydu yarışmasında dünya birincisi oldular! Türkiye'nin ilk cep uydusunu yapan ekip