• $15,8476
  • €16,7485
  • 926.495
  • 2394.83
28 Ekim 2011 Cuma

Q7 çelişkisi ve Ernst zanaatı

Maçtan önce puan tablosundaki sayıların dili olsa şunu söylerdi: 'Bu maçın stratejik önemi, galibiyet karşılığında alınacak 3 puandan daha büyük!' Bunu en iyi farkında olan Beşiktaş'ta ilk 11 oynatılmaması 'futbola karşı işlenen bir suç' olan Ernst'ti.
Ernst'in ilk kez ileri çıkıp yaptığı presteki 'mücadele ruhu' ilk golü getirdi. Simao'nun golünde son zamanlarda paslanan Portekizli yeteneği, henüz 19'unda Barcelona'ya getiren 'özel şut'larından birine şahit olduk. Simao gibiler için 'Form geçici klas kalıcı' deriz ancak formunun da klası kadar kalıcı olması her Beşiktaşlının beklentisi!
F.Bahçe 1-0'dan sonra iki ofansif bekini de devreye sokup 8 kişiyle hücum etmeye başlayınca, Beşiktaş'taki müzmin balans ayarı bozukluğu 'takım savunması'na yine zarar vermeye başladı. Beşiktaş 8 kişilik rakip hücumları, ileri 3'lüsü en fazla yarım kişilik defansif katkı sağlayabildiği için 7.5 kişiyle savunmak zorunda kaldı.
Rakip her iki kanattan 2'şer kişiyle akınlara başladığında ise Q7 ve Simao'nun yerine rakip bekleri de Veli ve Ernst karşılamak zorunda kalınca, onların karşısındaki Alex boş alanlar buldu. Alex'in golünde kanattan bindiren rakip beke basan yine Ernst'ti! Beşiktaş 2 iç oyuncusu Veli ve Ernst'in 3'er kişilik defansif katkı yapmak zorunda kalması yüzünden '4-3-20 metre-3' diziliş(sizliğ)inde orta sahada ofansif üstünlüğü bazen rakibine kaptırdı.
HELAL OLSUN, HELAK...
'Orta sahadaki denge değişikliği'ne müdahale edemeyen Carvalhal'a mı kızsak? Yoksa Beşiktaş altyapısında yetişip A takıma yeni çıkmış 'daima genç' bir oyuncunun savaşçı ruhuyla herkesin kademesine giren Ernst'e mi teşekkür etsek? Ernst'e helal olsun ama bu balans ayarı bozukluğuyla Beşiktaşlı daha fazla helak olmasın!
Belki Q7 de bu balans ayarı bozukluğuna sebep olduğunu farkında ve defansif açıdan elinden daha fazlası gelmediği için hücumda ekstradan işler için çabalıyor. Asistinde olduğu gibi bunu başarınca taraftar kalbiyle onu çok seviyoruz. Soğukkanlı düşününce 'futbol aklı'yla defansif katkısızlığına kızıyoruz. Belki de bu saha içinde 'özgürlük'le 'disiplinsizliği' bazen takım aleyhine karıştıran özel yetenek Q7'yi kanatta değil salt ofansif bir mevkide oynatmak lazım!

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama