• $13,6385
  • €15,5201
  • 783.189
  • 2004.55
28 Ocak 2013 Pazartesi

Pişmiş menemene musluk suyu katmak!

Mehmet Akgün, çok kalitesiz bir oyuncu değil. Ancak Beşiktaş formasıyla henüz 2. kez bu kritik maçta sahaya sürülmesi hem Beşiktaş'a hem de Mehmet'e zarar! En çok da Recep Çetin'den beri siyah-beyaz formayla en iyi sağ bek performansını gösteren ve Mehmet'e sebep sağ açığa çekilen Hilbert'e zarar.
Beşiktaş bu maçtan önce son 11 Süper Lig karşılaşmasında namağlup olurken tadından yenmez bir 'menemen tadı' yakalamıştı. Bunda da belirleyici rol %51 Samet Aybaba'nındı. Maalesef dün gece ilk 45'te rakip kaleyi tutan tek şut atamayan tablo da negatif anlamda %51 Samet hocanın eseri.
Bu sahada oynanan son 10 lig maçının sadece 1'inde LuaLua'ya yenilmişti G.Saray. Peki, Oğuzhan dün gece ilk 11'de başlasa LuaLua'nın yaptığının benzerini yapamaz mıydı ki? 127 hafta sonra lider olma şansı varken orta 3'lüde Oğuzhan yerine 2 defansif ağırlıklı merkez orta sahayla başlamak pişmiş menemene musluk suyu katmak kadar yanlıştı! Bana inanmayan istatistiklere göz atsın: Bu kader maçından önce Oğuzhan'lı Beşiktaş'ın Süper Lig'deki  puan ortalaması 2.2'ydi, Oğuzhan'sız ise sadece 1.1'di!
Bir de her derbide bek pozisyonunda yeni tavşan çıkartmaya çalışmayı anlayan varsa Samet hocayı arasın sorsun! Escude'den sonra bu kez de Hilbert yerine Mehmet'le bekte başlamak tavşandan şapka çıkartmaya çalışmak kadar abesle iştigal. Beşiktaş'ı son şampiyon yapan hoca Mustafa Denizli'yi hatırlarsak derbilerde şapkadan tavşan çıkar. Ama dün gece Samet hocanın denediği gibi tavşandan şapka çıkmaz!

'O LİSTE'YE NE OLDU?
Rakip 10 kişi kalmış ve mutlak gol lazımken Mehmet Akyüz gibi umutsuz bir vaka oyuna alınacaksa Batuhan neden kiralandı, Sinan Kurumuş neden alındı?
Beşiktaş taraftarının 15 günde fedanın kralını yapıp imece usulü hazırlayarak yönetime sunduğu forvet listesine ne oldu sahi? Ya İbrahim Altınsay'ın bıraktığı Semih Usta'nın üzerine çalıştığı transfer listesi? Gördüğüm kadarıyla orada Mehmet Akyüz'den kat be kat iyileri vardı! Sahi ne oldu onlara? Pişmiş menemene musluk suyu katmak yerine uygun fiyata gerekenler alınsaydı bu kader maçı göz göre göre çöpe gider miydi?

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını